Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/SadioManechelkryes-e1600620912743-780x439-1.jpg

Liverpool mposht Chelsea si mysafir (Video)Kampioni i Ligës Premier, Liverpool, ka regjistruar fitore (2-0) në kryendeshjen e javës së dytë të edicionit 2020/2021 duke e mposhtur Chelsean në Satmford Bridge.

Gjysma e parë nuk prodhoi shumë raste shënimi. Vlen të përmendet një shans i Roberto Firminos dhe huqja e Timo Werner nga afërsia.

Fundi i pjesës së parë ishte i keq për skuadrën nikoqire, pasi Andreas Christensen u përjashtua me karton të kuq.

Mbrojtësi danez e kapi Sadio Manen ndërkohë që shkonte drejt portës dhe pas konsultimit të VAR-it, gjyqtari e përjashtoi nga loja.

Kështu, gjithë pjesën e dytë, Blutë u desh ta zhvillonin me një lojtar më pak në fushë dhe kjo u kushtoi, pasi Redsat e nisën furishëm fraksionin e dytë.

(Foto: Matt Dunham – Pool/Getty Images/Guliver)

Sadio Mane ishte i pandalshëm në pjesën e dytë. Kombinimet e mira të lojtarëve të Liverpoolit, i mundësuan Roberto Firminos që të harkonte në zonë dhe aty ishte senegalezi për të shënuar me kokë (50’).

Katër minuta më pas, portieri vendas, Kepa Arrizabalaga bëri një gabim të pafalshëm me pasimin e tij, të cilin e shfrytëzoi Mane për ta realizuar edhe golin e dytë (54’).

(Photo by Matt Dunham – Pool/Getty Images)

Timo Werner arriti të nxirrte një penallti nga Thiago Alcantara që u inkuadrua në pjesën e dytë, mirëpo goditjen e Jorginhos e mbrojti portieri Alisson.

Edhe pse mysafirët e impononin lojën e tyre, kurse nikoqirët tentonin ta rihapnin sfidën – deri në mbyllje të takimit nuk pati gola të tjerë.

Kështu, Liverpooli numëron gjashtë pikë nga dy ndeshje, ndërsa Chelsea mbetet me tri pikët e fitores së parë.

https://youtu.be/bVp1R772p8I

Të fundit

Peja fiton klasiken e parë ndaj Prishtinës

Peja ka fituar sfidën e rivalëve të vjetër ndaj Sigal Prishtinës, duke triumfuar 107:86 (27:20, 26:22, 29:22, 25:22), në kuadër të javës së parë të Superligës. Peja e nisi ndeshjen më mi

Premtimi i shqiptarit: Do pres flokët nëse kualifikohemi në Europian

Enis Bardh i ishte i ftuari special i Leila Krajës në emisionin “Sport Time”, në SuperSport. Mesfushori i Levantes, një nga pikat kyçe të suksesit të Maqedonisë së Veriut ndaj Kosovës n

Pirlo publikon listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen me Barcelonën

Trajneri i Juventusit, Andrea Pirlo ka publikuar listën me 21 futbollistë të ftuar për përballjen ndaj Barcelonës në kuadër të grupeve në Ligën e Kampionëve. Leonardo Bonucci mund të fill

Plas skandali në klubin mbretëror

Si të mos mjaftonte ecuria negative në Champions e zyrtarizuar me barazimin kundër Borussia Monchengladbach dhe pankina e lëkundur e Zinedine Zidane, te Real Madrid është gati për të shpërthy

Këto janë 8 ndeshjet interesante të ditës së sotme

Champions League vazhdon sot me 8 ndeshje mjaft interesante. Nga ora 18:55 do të zhvillohen dy ndeshje interesante. PSG do të jetë mysafire e ekipit turk, Basakesehir, kurse Chelsea është mysafir

CR7 humb përballjen e sotme kundër Barçës dhe Messit

Cristiano Ronaldo ka rezultuar pozitiv me Covid-19 edhe në tamponin e fundit. Testi i kryer mbrëmjen e djeshme bën që ylli portugez të humbasë sfidën e sotme kundër Barcelonës dhe Lionel Mess

Info Tjera