Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/bastien-toma.jpg

Lojtari nga Kosova kalon në klubin e njohur belgBastien Toma ka arritur sot në Genk derisa ka bërë një fotografi para klubit belg Kosovari, i cili luan për kombëtaren U21 të Zvicrës, Bastien Toma pritet që t’i bashkohet shumë shpejt skuadrës belge KRC Genk.

21 vjeçari sot është para para Genkut bashkë me menaxherët e tij dhe shumë shpejt pritet që të nënshkruar kontratë me klubin e ri.

Të enjten në mëngjes, treshja e Tomas kanë udhëtuar atje me një avion privat.

I riu është larguar nga klubi i Sionit.

4-4-2 thotë se nga atje pritet që të udhëtojë në drejtim të Zvicrës edhe Edon Zhegrova ku do t’i bashkohet FC Baselit.

Kosovari ishte në huazim në Basel deri në fund të kësaj vere, por tani pritet që të rikthehet si lojtarë i plotë i tyre, pasi që zviceranët do të paguajnë çmimin e tij, rreth tre milionë franga.

Të fundit

Mediumi italian shkruan për formën e Mirlind Dakut

Merkato ka përfunduar, mirëpo skuadrat kanë dërguar tashmë skautët e tyre nëpër botë për të ndjekur talentët e rinjë, shkruan Calcio Style. Mediumi italian i sportit, Calcio Style ka lavd

Shënoi dy gola me Vitesse, Armando Broja në formacionin e javës në Holandë

Kritikave që shoqëruan mungesën e golit me kombëtaren, Armando Broja iu përgjigj nga kampionati holandez. Sulmuesi isht protagonist absolut në fundjavën e Eredivisie, duke shënuar dy herë në

Armando Broja, i papërmbajtshëm me dy gola

Armando Broja po tregon vlerat e tij në Holandë dhe po bind ata pak skeptikë që mendojnë se nuk është e ardhmja e sulmit të kombëtares shqiptare. Shtatalarti, i cili është nën kontratë me

Ibrahimovic: Isha i uritur për fitore

latan Ibrahimovic, mbrëmë e tregoi fuqinë e tij ndaj Interit, ku me dy gola vendosi fatin e derbit “Della Madonnina” në 2:1. Edhe pse sa kishte kaluar Covid-19, 39 vjeçari dukej në f

Real Madrid mposhtet në shtëpi nga Cadiz

Reali i Madridit ka zhgënjyer plotësisht pasditen e sotme në Valdebebas, pasi është mposhtur me rezultatin minimal 0-1 nga skuadra e sapo ngjitur në elitën e futbollist spanjoll, Cadiz. Në nj

Mourinho: Do ta kuptoni së shpejti kush është Gareth Bale

Jose Mourinho është i bindur se Gareth Bale mund të japë shumë më shumë në fushë se disa sezone në Real Madridi. Disa vite ai ka qenë fantastik edhe në Madrid, por Bale gjithmonë është

Info Tjera