Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/ASTRIT-SELMANI.jpg

Lojtari nga Kosova që po ëndërron të luajë për vendlindjenKombëtarja e Kosovës ka shumë talentë në radhët e saj, por lojtari Astrit Selmani, pjesë e klubit suedez Varbergs, nuk është njëri ndër ta.

23-vjeçari i cili jeton në Malmo të Suedisë, është duke shkëlqyer për skuadrën e tij, ku në 22 ndeshjet e fundit të këtij edicioni për Varbergs, ka arritur të shënojë 12 gola dhe të regjistrojë 5 asistime.

Së fundmi, Selmani në një deklaratë për media ka thënë se është ëndërr e tij të paraqitet për Kombëtaren e Kosovës.

“Unë e kam një ëndërr, dhe ajo është të jem në reprezentacionin e Kosovës. Qëllimi im është të punoj çdo ditë e më shumë. E kam pritur thirrjen nga trajneri Challandes në nëntor, por nuk kishte asnjë kontakt prej tij. Do të vazhdoj të punoj shumë derisa kjo ëndërr që kam të bëhet realitet”, tha Selmani.

Të fundit

Di Maria pritet t’i bashkohet Interit në janar

Angel di Maria pritet që në afatin kalimtar të janarit të largohet nga Paris Saint-Germain. Thomas Tuchel nuk llogaritë më në lojtarin argjentinas dhe do e lejojë shitjen e tij në afatin e di

Atletico fiton derbin kundër Valencias

Atletico Madrid e ka mposhtur si mysafirë Valencian për t’u barazuar me pikë me Real Sociedadin në La Ligën spanjolle. Goli i vetëm në këtë ndeshje u shënua në minutat e fundit të pjesë

Topalli e shpëton ekipin nga humbja

Futbollisti nga Kosova, Jetmir Topalli ka shënuar sot gol në Superligën e Turqisë. Ish futbollisti i Ballkanit, u inkuadrua në lojë në minutën e 89′ dhe duke shënuar në minutën e 5′ sht

Ronaldo mungon në ndeshjen e radhës

Ronaldo do të pushohet për ndeshjen me Beneventon. Tashmë është zyrtare, Cristiano Ronaldo nuk është ftuar për ndeshjen që Juventusi do ta zhvillojë sonte nga ora 18:00 me Beneventon. Andrea

Ballkani ‘blindon’ gjashtë yje me kontrata të reja disavjeçare

Klubi nga Suhareka, Ballkani ka njoftuar zyrtarisht rinovimin e kontratave me gjashtë lojtarë të ekipit të parë, duke treguar besimin tek ta dhe seriozitetin e klubit për të vazhduar në nivele

Rashica afër hapit tjetër të madh në karrierë

Aston Villa do të tentojë sërish transferimin e sulmuesit Milot Rashica. Anëtari i Përfaqësueses së Kosovës qëndroi sërish te Werder Bremen, pasi marrëveshja dështoi për t’u transferuar

Info Tjera