Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/Ajeti1220.jpg

Lojtari shqiptar afër kalimit në GlasgowFutbollisti i skuadrës angleze West Ham Albian Ajeti, është afër kalimit në Superligën e Skocisë.

‘Sky Sports’ raporton se marrëveshja është shumë afër me reprezentuesin e Zvicrës, i cili do t’i bashkohet skuadrës nga Glasgow.

Ajeti do t’i bashkohet skuadrës skoceze në formë të huazimit, për një sezon.

Dhe është një procedurë e njëjtë, si edhe gjatë kalimit të tij nga skuadra e Bazellit tek skuadra e West Hamit, ku shënoi 9 paraqitje për klubin në Premier Ligë.

Mbetet të shihet dy ekipet do të finalizojnë marrëveshjen për Ajetin

Të fundit

Guardiola nuk ndalë blerjet

Skuadra e Manchestee City nuk ka ndërmend të ndalet në merkaton e verës. Pas blerjes së Natan Ake, trajneri Pep Guardiola, dëshiron edhe më tej të forcojë mbrojtjen, ndërsa zgjedhja e parë

FFK reagon për Dritën dhe të drejtat televizive

Federata e Futbollit të Kosovës ka reaguar sot pas situatës së shkaktuar për anulimin e ndeshjes ndërmjet Dritës dhe Linfieldit, e vlefshme për finalen e fazës parakualifikuese të Champions

Levante nuk e lëshon lehtë Armando Sadikun

Në fillim të merkatos verore, Armando Sadikun e kërkoi Arisi i Selanikut, e pastaj edhe Pogon Shçzecin në Poloni. Por të dy skuadrat bënë oferta shumë të ulta ekonomike, nën 1 milion euro q

Detaje të reja rreth të ardhmës së Muriqit

Gazetari i njohur italian, Fabrizio Romano, raporton se Lazio është në bisedime të avancuara për të nënshkruar me Vedat Muriqin nga Fenerbahce. Duket se Lazio do ta mbyll transferimin e Muriqit

Sanchez i pasigurt

Alexis Sanchez është në dyshime për ndeshjen gjysmëfinale të Ligës së Evropës, me klubin që ka konfirmuar se ai vuante nga një lëndim gjatë ndeshjes kundër Leverkuseni. Inter mposhti 2:1

Anulohet ndeshja Drita vs. Linfield, pas testeve pozitive me Covid-19

Është anuluar dueli final i fazës paraeleminatore të Ligës së Kampionëve ndërmjet Dritës dhe skuadrës irlandeze Linfield. Informacioni është konfirmuar nga zyra e mediave në UEFA për Gaz

Info Tjera