Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/kumbulla.jpg

Lojtari shqiptar mes 50 talentëve të EvropësMarash Kumbulla është përzgjedhur mes 50 talenteve më premtues të klubeve europiane që duhet të shikohen me interes në vitin 2021.

Në një listë të publikuar nga UEFA, 20-vjeçari i Romës vlerësohet për kapacitetin teknik dhe fizik.

“Kumbullua iu bashkua akademisë së Veronës në moshën 8-vjeçare. I gjatë, qendërmbrojtës i fortë, ai admiron Giorgio Chiellinin. Në shtator iu bashkua Romës dhe menjëherë u kthye në lojtar titullar të verdhekuqve”, shkruan UEFA për shqiptarin.

50 talentet më të mirë të Europës:

Paulos Abraham (SUEDI, 18 – AIK)

Tyler Adams (SHBA, 20 – Leizpig)

Sergio Arribas (SPANJË, 19 – Real Madrid)

Mitchel Bakker (HOLANDË, 20 – Psg)

Jude Bellingham (ANGLI, 17 – Dortmund)

Jens Cajuste (SUEDI, 21 – Midtjylland)

Riccardo Calafiori (ITALI, 18 – Roma)

Carmo (PORTUGALI, 21 – Braga)

Charles De Ketelaere (BELGJIKË, 19 – Club Brugge)

Yusuf Demir (AUSTRI, 17 – Rapid Vienna)

Amad Diallo (BREGU I FILDISHTË, 18 – Atalanta)

Mohammed Diomande (BREGU I FILDISHTË, 18 – Nordsjælland)

Igor Diveev (RUSI, 21 – CSKA Moskva)

Jeremy Doku (BELGJIKË, 18 – Rennes)

Radu Dragusin (RUMANI, 18 – Juventus)

Roman Evgenyev (RUSI, 21 – Dinamo Mosca)

Wahidullah ‘Wahid’ Faghir (DANIMARKË, 17 – Vejle)

Wesley Fofana (FRANCË, 19 – Leicester)

Gianluca Frabotta (ITALI, 21 anni, Juventus)

Amine Gouiri (FRANCË, 20 – Nizza)

Ryan Gravenberch (HOLANDË, 18 – Ajax)

Joško Gvardiol (KROACI, 18 – Dinamo ZGREB, HUAZIM TE LEIPZIG)

Jens Petter Hauge (NORVEGJI, 21 – Milan)

Isak Bergmann Johannesson (ISLANDË, 17 – IFK Norrköping)

Curtis Jones (ANGLI, 19 – Liverpool)

Boubacar Kamara (FRANCË, 21 – Marsiglia)

Orkun Kokcu (TURQI, 19 – Feyenoord)

Ladislav Krejici II (ÇEKI, 21 – Sparta Praha)

Takefusa Kubo (JAPONI, 19 – Villarreal)

Marash Kumbulla (SHQIPËRIA, 20 – Roma)

Stanislav Magkeev (RUSI, 21 – Lokomotiv Mosca)

Daniel Maldini (ITALI, 19 – Milan)

Giorgi Mamardashvili (GJEORGJI, 20 – Lokomotiv Tbilisi)

Nuno Mendes (PORTUGALI, 18 – Sporting CP)

Youssoufa Moukoko (GJERMANI, 16 – Dortmund)

Yunus Musah (SHBA, 18 – Valencia)

Jamal Musiala (ANGLI, 17 – Bayern)

Noah Okafor (ZVICËR, 20 – SALZBURG)

Marcus Holmgren Pedersen (NORVEGJI, 20 – Molde)

Pedri (SPANJË, 18 – Barcelona)

Abdallah Sima, (SENEGAL, 19 – Slavia Praga)

Kamaldeen Sulemana (GANA, 18 – Nordsjælland)

Ravil Tagir (TURQI, 17 – Istanbul BaSakSehir)

Malick Thiaw (FINLANDË, 19 – Schalke)

Anatolii Trubin (UKRAINË, 19 – Shakhtar Donetsk)

Christos Tzolis (GREQI, 18 – PAOK)

Fábio Vieira (PORTUGALI, 20 – FC Porto)

Owen Wijndal (HOLANDË, 21 – AZ)

Florian Wirtz (GJERMANI, 17 – Leverkusen)

Illia Zabarnyi (UKRAINË, 18 – Dinamo Kiev)

Të fundit

Manchester United fiton derbin ndaj Manchester Cityt

Manchester United e ka fituar derbin ndaj Manchester Cityt me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 27-të në Ligën Premier. Pas vetëm dy minutash lojë në stadiumin Etihad, Djajtë e Kuq kaluan

Zgjedhjet presidenciale, Barcelona voton në Camp Nou

Sot po mbahen zgjedhjet për president të Barcelonës, pasi fillimisht u shtyen në janar për shkak të rritjes së numrit të rasteve me koronavirus në Kataluni. Ylli i Barcelonës, Messi ka shfry

Ibrahimovic me mesazh fantastik

Zlatan Ibrahimovic shpjegoi pse ai u bë nikoqir i ftuar në Festivalin e Muzikës Sanremo. Sulmuesi i Milanit shkaktoi një polemikë të madhe për vendimin e tij për të kaluar javën duke pritur

Messi dhuron një asistim fantastik për Jordi Alban, Barça në avantazh ndaj Osasunas

Argjentinasi ishte protagonist në golin e shënuar ndaj Osasunas, të cilin e shënoi Jordi Alba, transmeton lajmi.net. Messi me një pasim të gjatë dhe maestral e gjeti spanjollin i cili shënoi n

Ky lojtar luan si unë, do jetë pasardhësi im dhe nuk bëj shaka

Messi dhe Ronaldo janë në fundin e karrierës së tyre dhe të gjithë po kërkojnë për pasardhësit e tyre. Mbappe është më i mundshmi nga ajo, që ka treguar deri më tani në fushë. Edhe Pe

Paga e lartë e Ronaldos problem për Juventusin

Situata me pasojat e pandemisë ka bërë që edhe klubi më i fort ekonomikisht në futbollin italian, Juventusi, të jetë i detyruar të bëjë ndërhyrje. 31 milionë neto është paga vjetore e C

Info Tjera