Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/1EDF5418-1567171228-1567171229.jpg

Loriana Kuka mëson kundërshtaren për ndeshjen e sotmePas suksesit të jashtëzakonshëm të xhudistëve shqiptarë në dy ditët paraprake, sot Loriana Kuka ka mundësinë që t’ia shtojë ekipit edhe një medalje tjetër nga Kampionati Evropian që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë.

Loriana Kuka garon në kategorinë deri në 78 kilogramë, kategori që zhvillohet dhe do të përfundojë gjatë ditës së sotme.

Në raundin e parë, Loriana kaloi pa luftë, kurse në të dytin do të përballet me xhudisten ukrainase, Anastasiya Turchyn.

Turchyn në GrandSlamin e Antalyas që u mbajtë në fillim të këtij muaji fitoi vendin e shtatë, teksa në të njëjtin vend u pozicionua edhe në GrandSlamin e Hungarisë në tetor të vitit të kaluar.

Të fundit

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Rashicës i bie vlera

Faqja e specializuar për transferimin e futbollistëve ‘Transfermarkt’ ka publikuar vlerat e rifreskuara për disa futbollistë. Milot Rashica vazhdon të ketë rënje të vlerës, nga 12 milion

Chelsea nis bisedimet për transferimin e Haaland

Chelsea dëshiron që të transferojë Erling Haalandin në këtë afat kalimtar veror. The Blues kanë filluar kontaktet me përfaqësuesit dhe duan t’i marrin shërbimet e tij. Sipas asaj që rapo

Wenger zbulon kombëtaren super favorite për Euro 2020

Ish-trajneri historik i Arsenal, Arsene Wenger, ka shpjeguar se cila kombëtare është favorite për Euro 2020 “Franca do të jetë super favorite për shumë arsye. Kryesorja është se ka fituar

​Conte nis bisedimet me disa skuadra nga ishulli

“Sky Sport” Italia tani raporton që Antonio Conte është në negociata të avancuara për t’u bërë menaxher i Tottenham Hotspur. Conte është një agjent i lirë pasi përfundoi kontratën

Info Tjera