Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/K33STERRPZCWXIGKIKD4MB7GAE.jpg

Los Angeles Lakers një hap drejt finales historikeLos Angeles Lakers janë vetëm një fitore larg finales së Konferencës Perëndimore, pasi arriti të fitore me rezultatin 110-100 kundër Houston Rockets.

Me fitoren e së shtunës, Los Angeles Lakers mund të arrijë në finale për herë të parë pas 10 vjetësh.

Anthony Davis ishte me i miri për Lakers duke shënuar 29 pikë, 12 kërcime dhe pesë asistime.

LeBron James kishte 16 pikë, 15 kërcime dhe nëntë asistime, ndërsa Russell Westbrook ishte shënuesi kryesor i Rockets me 25 pikë dhe James Harden 21.

Lakers nuk kanë fituar një kampionat që nga viti 2010 dhe nëse kalojnë në finalet e konferencës, ata do të përballen me Los Angeles Clippers ose me Denver Nuggets.

Të fundit

O’Neal tregon si i shpenzoi një milion dollarë në një ditë

Legjenda e NBA, Shaquille O’Neal, e ka pranuar se nuk e kuptonte se si funksiononin taksat kur ai filloi të bënte shumë para në fillim të viteve ’90, gjë që e mësoi rrugës. Kur O’Neal n

Po flitet për një ribashkim të Guardiolas dhe Messit te Barcelona

Po flitet për një ribashkim të Guardiolas dhe Messit te Barcelona, trajneri katalunas flet për të ardhmen e tij. Pep Guardiola shihet si pjesë e projektit të kandidatit për president të Barce

Thellohet kriza me Covid-19 te skuadra e njohur italiane

Tre lojtarë të Lazios humbën seancën stërvitore këtë mëngjes dhe disa prej tyre treguan simptoma të coronavirusit Covid-19, pretendojnë raportet në Itali. Klubi nga kryeqyteti udhëtoi në

Shpërblehet Marash Kumbulla

Tjetër ndeshje, tjetër paraqitje pozitive për Marash Kumbullën. Nga 22 futbollistët në fushë në Olimpico, 20-vjeçari i Shqipërisë Kumbulla u vlerësua si i treti më i mirë kundër PFC CSK

Rikthehet kaosi në futbollin francez

Megjithëse dëshirat janë për vazhdimin e kampionateve të futbollit, realiteti është padyshim i ndryshëm, që futbolli të funksionojë normalisht, si në vendet e zhvilluara, po ashtu dhe në

Bashkimi fiton dramën në Prizren, Ylli fiton në Suharekë

Në palestrën e sportit në Prizren është zhvilluar ndeshje dramatike mes Bashkimit dhe Trepçës nga Mitrovica. Bashkimi ka shënuar fitore me mund të madh me rezultat 73:72 (27:15, 13:22, 15:19,

Info Tjera