Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/douglas-costa-juventus-2019-20_1bav8r4xnpg6t10xtuxoyj3pgv.jpg

Man. Utd kërkon Costan, Juve jep çmimin marramendësDouglas Costa do të shitet gjatë kësaj vere.

Juventusit është në pritje të ofertave për sulmuesin brazilian.

Costa thuhet të jetë dëshira e madhe e trajnerit të Manchester Cityt Pep Guardiola.

Costa shihet si zëvendësues ideal i Sanes që u shit te Bayerni gjatë kësaj vere.

Juventusi për ta liruar Costan po kërkon rreth 50 milionë euro shumë kjo që pritet të paguhet nga krerët e klubit anglez.

Costa ka kontratë me Juventusin deri në vitin 2022.

Të fundit

Guardiola nuk ndalë blerjet

Skuadra e Manchestee City nuk ka ndërmend të ndalet në merkaton e verës. Pas blerjes së Natan Ake, trajneri Pep Guardiola, dëshiron edhe më tej të forcojë mbrojtjen, ndërsa zgjedhja e parë

FFK reagon për Dritën dhe të drejtat televizive

Federata e Futbollit të Kosovës ka reaguar sot pas situatës së shkaktuar për anulimin e ndeshjes ndërmjet Dritës dhe Linfieldit, e vlefshme për finalen e fazës parakualifikuese të Champions

Levante nuk e lëshon lehtë Armando Sadikun

Në fillim të merkatos verore, Armando Sadikun e kërkoi Arisi i Selanikut, e pastaj edhe Pogon Shçzecin në Poloni. Por të dy skuadrat bënë oferta shumë të ulta ekonomike, nën 1 milion euro q

Detaje të reja rreth të ardhmës së Muriqit

Gazetari i njohur italian, Fabrizio Romano, raporton se Lazio është në bisedime të avancuara për të nënshkruar me Vedat Muriqin nga Fenerbahce. Duket se Lazio do ta mbyll transferimin e Muriqit

Sanchez i pasigurt

Alexis Sanchez është në dyshime për ndeshjen gjysmëfinale të Ligës së Evropës, me klubin që ka konfirmuar se ai vuante nga një lëndim gjatë ndeshjes kundër Leverkuseni. Inter mposhti 2:1

Anulohet ndeshja Drita vs. Linfield, pas testeve pozitive me Covid-19

Është anuluar dueli final i fazës paraeleminatore të Ligës së Kampionëve ndërmjet Dritës dhe skuadrës irlandeze Linfield. Informacioni është konfirmuar nga zyra e mediave në UEFA për Gaz

Info Tjera