Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/Man-city.jpg

Manchester City në kërkim të fitoresBorussia Monchengladbach do të zhvillojë ndeshje kundër Manchester Cityt në stadiumin “Puskas Arena”, në kuadër të ndeshjes së parë të fazës së eliminatorëve.

Kjo është hera e parë që Monchengladbach arrin të prek fazën e eliminatorëve në Ligën e Kampionëve, edhe pse në vitin 1977 ishin finalistë të Ligës së Kampionëve, atëkohë e njohur edhe si Kupa e Evropës.

Skuadra e Pep Guardiolas do të shikojë të regjistrojë fitoren e 19-të radhazi këtë sezon, ku janë duke kaluar nëpër një formë tejet fantastike, dhe aktualisht shihen si favoritë në këtë ndeshje, pavarësisht faktit që luajnë si mysafirë.

Në anën tjetër, Borussia Monchengladbach që nga konfirmimi se trajneri Marco Rose do të largohet në fund të sezonit drejt Dortmundit, nuk ka arritur të nxjerrë rezultate edhe aq të kënaqshme, ku në gjashtë ndeshjet e fundit ka dy fitore, dy barazime dhe dy humbje.

Të dy skuadrat nuk do të kenë probleme të mëdha me lëndime, ku mungon vetëm Nathan Ake i Manchester Cityt.

Formacionet e mundshme janë të bashkangjitura më poshtë.

Borussia Monchengladbach (4-3-3): Sommer; Lainer, Ginter, Elvedi, Bensebaini; Kramer, Neuhaus, Zakaria; Plea, Embolo, Hofmann

Manchester City (4-3-3): Ederson; Walker, Stones, Dias, Cancelo; Rodri, Silva, Gundogan; Foden, De Bruyne, Sterling

21:00 Borussia Monchengladbach – Manchester City (Stadiumi Borussia-Park)

Të fundit

Juventusi do t’i shesë Ramseyn dhe Rabiotin, zëvendësimet e tyre janë gati

Juventusi ka vendosur të shesë dy mesfushorët, Aaron Ramsey dhe Adrien Rabiot këtë verë. Sipas gazetës La Repubblica, dy mesfushorët nuk përshtaten më në planet e klubit për të ardhmen, p

Al Khelaifi tregon të ardhmen e Mbape dhe Neymar

Presidenti i PSG-së, Nasser Al Khelaifi ka dërguar mesazh të fortë lidhur me të ardhmen e dyshes Kilian Mbape dhe Nejmar, derisa zbuloi se duan trofeun e Ligës së Kampionëve. Al Khelaifi ka zb

Sonte luhen dy super ndeshje

Sonte do zhvillohen dy super përballje, ndeshjet kthyese të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve. Borussia Dortmund do e mirëpres Manchester Cityn, derisa Liverpool i bën ‘konak’ Real Mad

Tuchel kërkon kujdes dhe angazhim maksimal ndaj Portos

Edhe pse ka shënuar një fitore me rezultat 2-0 në ndeshjen e parë, trajneri i Çellsit, Thomas Tuchel, ka kërkuar nga lojtarët e tij të kenë kujdes dhe të shfaqin seriozitetin maksimal në nd

Katër skuadra në garë për trofeun e çmuar të Ligës Unike

Mesjava në Durrës pritet të jetë shumë e ‘nxehtë’. Të martën dhe të mërkurën do të zhvillohen ndeshjet gjysmëfinale të Ligës Unike, takimi për vendin e tretë dhe finalja e madhe.

Ibrahimovic do rinovojë sërish me Milanin

Prej ditësh është e ditur se Zlatan Ibrahimoviç do të firmosë rinovimin e kontratës së tij me Milanin. Kontrata e tij pritet të jetë një-vjeçare deri në vitin 2022. Sipas të përditshmes

Info Tjera