Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/Screenshot_3-15-780x439-1.jpg

Manchester United nënshkruan marrëveshjen të sponsorizimit të fanellave në vlerë 273 milionë euroManchester United ka nënshkruar një marrëveshje rekord për sponsorizimin e fanellave me kompaninë e teknologjisë TeamViewer.

Firma e softuerëve do të zëvendësojë Chevroletin si partneri kryesor i fanellës së United që nga fillimi i sezonit 2021/22.

Marrëveshja ka vlerë 273 milionë euro për pesë vjet dhe është marrëveshja më fitimprurëse e sponsorizimit të fanellës në historinë e Ligës Premier.

Në të gjithë botën, është e barabartë me marrëveshjen e Barcelonës me Rakuten, të nënshkruar para pandemisë.

TeamViewer bëhet sponsori i gjashtë i madh i fanellave në historinë e Manchester United pas Sharp, Vodafone, AIG, Aon dhe Chevrolet.

Ndërkohë, Djajtë e Kuq, janë ende në kërkim të një sponsori për pajisjet e tyre të stërvitjeve.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera