Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/mancini-1-e1575370862885-1280x720-1.jpg

Mancini: Italia duhej të shënonte ndaj PolonisëRoberto Mancini mendon se Italia është dashur të shënonte një ose dy gola në ndeshjen e Ligës së Kombeve kundër Polonisë.

Azzurrët vazhduan me serinë pa humbje, mirëpo nuk arritën më shumë se një barazim pa gola në Gdansk.

“Fatkeqësisht, patëm shumë raste, sidomos në pjesën e parë dhe mendoj se u penalizuam nga një gjendje e tmerrshme e fushës”.

“Duke lënë anash rezultatin që nuk është pozitiv, paraqitja ishte e mirëpo. Fusha nuk është një alibi, ishte thjesht në gjendje të tmerrshme”.

“Skuadra sulmoi në fund, patëm raste dhe u përpoqëm të jepnim më të mirën, ndodh. Duhej të shënonim së paku një ose dy gola në secilën pjesë, nuk i konvertuam mundësitë tona”, ka deklaruar Mancini për RAI Sport.

Të fundit

Guardiola: “Koha ime si menaxher i Barcelonës ka mbaruar”

Pep Guardiola ka përjashtuar mundësinë e kthimit në Camp Nou, duke këmbëngulur se koha e tij si menaxher i Barcelonës ka mbaruar. Spekulimet mbi të ardhmen e Guardiolas në Manchester City kan

Daku me dedikim special pas dy golave të sotëm

Mirlind Daku po kalon në një formë jetësore me Ballkanin në Superligën e Kosovës. Në fitoren e sotme të skuadrës nga Suhareka ndaj Besës së Pejës me rezultat 4:1, Daku ka shënuar dy nga

O’Neal tregon si i shpenzoi një milion dollarë në një ditë

Legjenda e NBA, Shaquille O’Neal, e ka pranuar se nuk e kuptonte se si funksiononin taksat kur ai filloi të bënte shumë para në fillim të viteve ’90, gjë që e mësoi rrugës. Kur O’Neal n

Po flitet për një ribashkim të Guardiolas dhe Messit te Barcelona

Po flitet për një ribashkim të Guardiolas dhe Messit te Barcelona, trajneri katalunas flet për të ardhmen e tij. Pep Guardiola shihet si pjesë e projektit të kandidatit për president të Barce

Thellohet kriza me Covid-19 te skuadra e njohur italiane

Tre lojtarë të Lazios humbën seancën stërvitore këtë mëngjes dhe disa prej tyre treguan simptoma të coronavirusit Covid-19, pretendojnë raportet në Itali. Klubi nga kryeqyteti udhëtoi në

Shpërblehet Marash Kumbulla

Tjetër ndeshje, tjetër paraqitje pozitive për Marash Kumbullën. Nga 22 futbollistët në fushë në Olimpico, 20-vjeçari i Shqipërisë Kumbulla u vlerësua si i treti më i mirë kundër PFC CSK

Info Tjera