Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/messi.jpg

Marca: Messi ka vendosur për të ardhmen e tijBarcelona sot edhe zyrtarisht ka njoftuar angazhimin e Ronald Koeman si trajner të ri të tyre, me shumë ndryshime që janë duke u përgatitur te klubi katalan këtë verë.

Edhe pse presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu ka njoftuar se Lionel Messi defenitivisht do të qëndrojë në ‘Camp Nou’ dhe se argjentinasi do të jetë lojtar kyç në skuadrën e Kuman, spekulimet rreth të ardhmes së tij nuk kanë të ndalur.

Messi ka edhe një vit kontratë me Barcelonën, dhe ‘Marca’ raporton se ai ka vendosur të largohet.

Ylli argjentinas nuk dëshiron të largohet nga Barcelona pa ndonjë kompensim dhe preferon të ndryshojë mjedis këtë verë, mes interesimit të fortë të Manchester Cityt dhe Interit.

Barcelona do të bëjë gjithçka që të mbajë Messin në skuadër këtë verë, por mundësitë që verën tjetër ta humbin pa ndonjë kompensim janë të mëdha.

Të fundit

Plani i UEFA për kthimin e tifozëve në garat europiane

UEFA ndërmori hapin e parë duke lejuar publikun në stadium në Superkupën e Europës, të enjten e kaluar, në Budapest (Hungari), me një numër të kufizuar prej 20 000 personash, kur kapaciteti

Giggs: Transferimi i Bale te Tottenhami është i mirë për Uellsin

Trajneri i Përfaqësueses së Uellsit, Ryan Giggs është i kënaqur me transferimin e Gareth Bale nga Real Madridi te Tottenhami. Ylli i Real Madridi është bashkuar me Spurs në një huazim sezona

Gattuso nuk pranon largimin e Hysajt

Gennaro Gattuso nuk e ka lejuar largimin e Elseid Hysajnt nga Napoli pas ofertës së marr nga klubi rus Spartak Moska. Trajneri i Napolit ka kërkuar me ngulm që shqiptari të mos shitet te Spartak

Messi befason me deklaratën e tij

Pas një vere të turbullt dhe një raporti të nderë me klubin, që për pak solli ndarjen e bujshme të Lionel Messi me Barcelonën, “Pleshti” ka ndryshuar qëndrim. Me tone dhe fjalë të ndry

Muriqi rezulton negativ edhe në testin e dytë

Futbollisti kosovar, Vedat Muriqi mund të udhëtoj në Romë qysh nesër. Gazetari i njohur, Arlind Sadiku mëson se sulmuesi kosovar ka rezultuar negativ edhe në testin e dytë. Muriqi pritet që k

U turpërua nga Leicester City, flet Guardiola

Trajneri i Manchester Cityt Pep Guardiola ka deklaruar se skuadra e tij ishte nervoze në ballafaqim me Leicester Cityn si dhe ka vënë në dyshim mentalitetin e ekipit të ti pas humbjes me rezultat

Info Tjera