Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/players.jpg

Marca publikon renditjen e 10 futbollistëve më të mirë, befason pozita e MessitRevista prestigjioze “France Football” anuloi dhurimin e Topit të Artë, pasi, sipas saj nuk ekzistonin kushtet e një analize të mirëfilltë se kush e meritonte këtë trofe individual, edhe pse Lewandowski u zgjodh futbollisti më i mirë i FIFA-s.

Ndërsa edhe e përditshmja spanjolle “Marca” e ka renditur sulmuesin polak si më të mirin e vitit 2020.

Pa dyshim që nuk mungon befasia pasi Messi renditet i 10-ti, kurse Ronaldo pozicionohet në vendin e 5-të.

Ja lista me 10 emrat:

  1. Robert Lewandowski
  2. Joshua Kimmich
  3. Kylian Mbappe
  4. Sergio Ramos
  5. Cristiano Ronaldo
  6. Neymar
  7. Karim Benzema
  8. Manuel Neuer
  9. Erling Haaland
  10. Lionel Messi

Të fundit

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Rashicës i bie vlera

Faqja e specializuar për transferimin e futbollistëve ‘Transfermarkt’ ka publikuar vlerat e rifreskuara për disa futbollistë. Milot Rashica vazhdon të ketë rënje të vlerës, nga 12 milion

Chelsea nis bisedimet për transferimin e Haaland

Chelsea dëshiron që të transferojë Erling Haalandin në këtë afat kalimtar veror. The Blues kanë filluar kontaktet me përfaqësuesit dhe duan t’i marrin shërbimet e tij. Sipas asaj që rapo

Wenger zbulon kombëtaren super favorite për Euro 2020

Ish-trajneri historik i Arsenal, Arsene Wenger, ka shpjeguar se cila kombëtare është favorite për Euro 2020 “Franca do të jetë super favorite për shumë arsye. Kryesorja është se ka fituar

​Conte nis bisedimet me disa skuadra nga ishulli

“Sky Sport” Italia tani raporton që Antonio Conte është në negociata të avancuara për t’u bërë menaxher i Tottenham Hotspur. Conte është një agjent i lirë pasi përfundoi kontratën

Info Tjera