Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/Mbappe-2-600x360-1.jpg

Mbappe ka ndërprerë bisedimet me PSG-në, kërkon largimin në verëDrejtori sportiv i PSG-së, Leonardo, ka folur në lidhje me rinovimin e Kylian Mbappe dhe Neymar, pas përfundimit të ndeshjes me Bayern Munich, ku fituan 3-2.

“Shumë shpejt do të kemi lajme që do të na bëjnë të lumtur të gjithëve”, kishte deklaruar Leonardo, por duket se lajmet që vijnë nga mediat spanjolle nuk duket se janë kaq të gëzueshme për kampin parisien.

Sipas mediumit spanjoll AS, Mbappe ka refuzuar të gjitha ofertat e klubit për rinovim dhe i ka njoftuar drejtuesit se nuk ka ndërmend të qëndrojë te PSG, pasi dëshiron të largohet gjatë verës.

Deri tani palët kanë negociuar vazhdimisht për rinovimin e kontratës, por Mbappe dhe menaxherët e tij kanë vendosur ndërprerjen e bisedimeve.

Drejtuesit e PSG-së duhet të marrin në konsideratë shitjen e tij gjatë kësaj vere për të mos e humbur falas një vit më vonë.

Real Madridit është klubi që ka shprehur vazhdimisht interes për shërbimet e sulmuesit francez.

Florentino Perez e sheh Mbappen si pasuesin ideal të Cristiano Ronaldos dhe ëndërron të formojë një dyshe ëndrrash me të dhe Erlign Haaland, që mbetet një tjetër objektiv i “Los Blancos.

Të fundit

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Rashicës i bie vlera

Faqja e specializuar për transferimin e futbollistëve ‘Transfermarkt’ ka publikuar vlerat e rifreskuara për disa futbollistë. Milot Rashica vazhdon të ketë rënje të vlerës, nga 12 milion

Chelsea nis bisedimet për transferimin e Haaland

Chelsea dëshiron që të transferojë Erling Haalandin në këtë afat kalimtar veror. The Blues kanë filluar kontaktet me përfaqësuesit dhe duan t’i marrin shërbimet e tij. Sipas asaj që rapo

Wenger zbulon kombëtaren super favorite për Euro 2020

Ish-trajneri historik i Arsenal, Arsene Wenger, ka shpjeguar se cila kombëtare është favorite për Euro 2020 “Franca do të jetë super favorite për shumë arsye. Kryesorja është se ka fituar

​Conte nis bisedimet me disa skuadra nga ishulli

“Sky Sport” Italia tani raporton që Antonio Conte është në negociata të avancuara për t’u bërë menaxher i Tottenham Hotspur. Conte është një agjent i lirë pasi përfundoi kontratën

Çka po ndodh me Sergio Ramos?

Sergio Ramosi nuk mori pjesë në prezantimin e fanellave të reja të Real Madridit, që është një shenjë tjetër se ai është buzë largimit nga klubi. Real Madridi e shpalosi edhe zyrtarisht t

Info Tjera