Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/benzema.jpg

Me dy golat e tij sot, Benzema hyn në histori të La LigasKarim Benzema tani është barazuar me David Villan si golashënuesi i 12-të më i mirë në historinë e LaLiga Santander me 184 gola.

Sulmuesi i Real Madrid shënoi golat e tij të 14-të dhe 15-të në sezon në fitoren 2-1 ndaj Elche sot.

Në listën e golashënuesve, Benzema tani ka 15, katër më pak se Lionel Messi në LaLiga Santander. Luis Suarez është i dyti në garën Pichichi me 18 gola.

Duke humbur disa ndeshje kohët e fundit përmes dëmtimit, Benzema po godet formën në kohën e duhur për Los Blancos përpara ndeshjes së tyre ndaj Atalantas në Ligën e Kampionëve.

Të fundit

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Rashicës i bie vlera

Faqja e specializuar për transferimin e futbollistëve ‘Transfermarkt’ ka publikuar vlerat e rifreskuara për disa futbollistë. Milot Rashica vazhdon të ketë rënje të vlerës, nga 12 milion

Chelsea nis bisedimet për transferimin e Haaland

Chelsea dëshiron që të transferojë Erling Haalandin në këtë afat kalimtar veror. The Blues kanë filluar kontaktet me përfaqësuesit dhe duan t’i marrin shërbimet e tij. Sipas asaj që rapo

Wenger zbulon kombëtaren super favorite për Euro 2020

Ish-trajneri historik i Arsenal, Arsene Wenger, ka shpjeguar se cila kombëtare është favorite për Euro 2020 “Franca do të jetë super favorite për shumë arsye. Kryesorja është se ka fituar

​Conte nis bisedimet me disa skuadra nga ishulli

“Sky Sport” Italia tani raporton që Antonio Conte është në negociata të avancuara për t’u bërë menaxher i Tottenham Hotspur. Conte është një agjent i lirë pasi përfundoi kontratën

Çka po ndodh me Sergio Ramos?

Sergio Ramosi nuk mori pjesë në prezantimin e fanellave të reja të Real Madridit, që është një shenjë tjetër se ai është buzë largimit nga klubi. Real Madridi e shpalosi edhe zyrtarisht t

Info Tjera