Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/12/joshua.jpg

Meçi i 200 milionë dollarëveDuket se gjithçka është e mbyllur për sa i përket një dueli që do të unifikojë titujt kampionë bote në peshën e rëndë në sportin e boksit.

Mediat britanike bëjnë me dije se boksierët Anthony Joshua e Tyson Fury kanë bërë progres në arritjen e një marrëveshje, për të zhvilluar dy duele gjatë vitit 2021.

Sfida e parë do të zhvillohet në maj të 2021-shit, ndërsa revanshi do të organizohet në nëntor ose dhjetor të vitit të ardhshëm.

Sipas “Daily Mail”, përballja e parë do të organizohet në Lindjen e Mesme, me shumë gjasë në Abu Dhabi dhe nga kjo sfidë dy boksierët do të përfitojnë secili nga 100 milionë dollarë.

Joshua mban titujt kampionë bote në kategoritë IBF, WBA e WBO, ndërsa Fury mban titullin e kategorisë WBC.

Prej muajsh përflitet për këtë sfidë te madhe mes dy boksierëve britanikë, që do të ishte një sfidë e jashtëzakonshme në këtë sport.

Mësohet se të dy boksierët kanë rënë dakord dhe po diskutohet për vendin se ku do të zhvillohet përballja e parë, teksa oferta më e mirë do të fitojë.

Mësohet se ndarja e fitimit do të jetë 50-50 në duelin e parë dhe 60-40 për duelin e dytë (fituesi i sfidës së parë merr më shumë në përballjen e dytë).

Të fundit

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Rashicës i bie vlera

Faqja e specializuar për transferimin e futbollistëve ‘Transfermarkt’ ka publikuar vlerat e rifreskuara për disa futbollistë. Milot Rashica vazhdon të ketë rënje të vlerës, nga 12 milion

Chelsea nis bisedimet për transferimin e Haaland

Chelsea dëshiron që të transferojë Erling Haalandin në këtë afat kalimtar veror. The Blues kanë filluar kontaktet me përfaqësuesit dhe duan t’i marrin shërbimet e tij. Sipas asaj që rapo

Wenger zbulon kombëtaren super favorite për Euro 2020

Ish-trajneri historik i Arsenal, Arsene Wenger, ka shpjeguar se cila kombëtare është favorite për Euro 2020 “Franca do të jetë super favorite për shumë arsye. Kryesorja është se ka fituar

​Conte nis bisedimet me disa skuadra nga ishulli

“Sky Sport” Italia tani raporton që Antonio Conte është në negociata të avancuara për t’u bërë menaxher i Tottenham Hotspur. Conte është një agjent i lirë pasi përfundoi kontratën

Info Tjera