Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/cristiano-2-780x439-1.jpg

Mediat italiane kritikojnë formën e RonaldosParaqitjet e Cristiano Ronaldos në xhirot e fundit në Serie A, ka nxitur dyshime për formën e tij. Superylli portugez ka kaluar tri ndeshje pa shënuar gol, ndërsa për herë të fundit kishte realizuar kundër Napolit më 7 prill.

Që atëherë, 36-vjeçari ka marrë kritika të shumta nga tifozët e Juves, ndërkohë që edhe mediat italiane kanë filluar të shkruajnë për situatën e tij.

“Skuadra nuk është e lidhur, pa një model, pa shpirt, ndërsa Cristiano është si fantazmë në fushë”, shkruan Corriere della Sera që shton se ish-ylli i Real Madridi duket i painteresuar për lojë.

La Gazzetta dello Sport shkon më tutje duke pyetur: “Cristiano, ku je?”. Në takimin e fundit ndaj Fiorentinas, ai madje nuk dërgoi asnjë goditje në kuadratin e portës.

Tuttosport ka raportuar se e ardhmja e Ronaldos do të jetë në dyshim nëse Juventusi nuk arrin të kualifikohet në Ligën e Kampionëve, sepse nuk mund t’ia mbulojnë pagën, ndërkohë që Manchester Unitedit dhe Paris Saint-Germaini janë opsionet e mundshme për të ardhmen e tij.

Gazeta torineze njëherësh i ka hedhur dyshimet se CR7 është duke e menaxhuar gjendjen e tij fizike për Kampionatin Evropian që zhvillohet këtë verë.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera