Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/12/Neymar-partying-Barcelona-600x360-1.jpg

Mediet braziliane: Neymar ka ftuar 150 persona në festë, qindra vetura në shtëpinë e tij luksozeYlli i Paris Saint-Germain, Neymar, do ta mbajë një aheng pesëditor për Vitin e Ri me rreth 150 të ftuar në Brazil.

Përkundër pandemisë së koronavirusit, e cila u ka marrë jetën mbi 190 mijë njerëzve në Brazil, sulmuesi 28-vjeçar është duke e organizuar një aheng festimi në vilën e vet në Mangaratiba.

Sipas mediave braziliane, ahengu i yllit të PSG-së do të zgjasë pesë ditë.

Fabrica, kompania e cila do ta organizojë ahengun, i ka hedhur poshtë lajmet se 500 persona do të marrin pjesë në aheng dhe ka këmbëngulur se do t’i përmbahet masave të rrepta shëndetësore dhe të sigurisë për ta parandaluar përhapjen e Covid-19.

Në një komunikatë për media, organizatori tha: “Agencia Fabrica sqaron se është organizator i ngjarjes së Vitit të Ri në rajonin Costa Verde, në Rio de Janeiro, ku do të marrin pjesë rreth 150 persona”.

Brazili është goditur rëndë nga pandemia, sepse është shteti i dytë me më së shumti vdekje në botë pas SHBA-së.

Të fundit

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Rashicës i bie vlera

Faqja e specializuar për transferimin e futbollistëve ‘Transfermarkt’ ka publikuar vlerat e rifreskuara për disa futbollistë. Milot Rashica vazhdon të ketë rënje të vlerës, nga 12 milion

Chelsea nis bisedimet për transferimin e Haaland

Chelsea dëshiron që të transferojë Erling Haalandin në këtë afat kalimtar veror. The Blues kanë filluar kontaktet me përfaqësuesit dhe duan t’i marrin shërbimet e tij. Sipas asaj që rapo

Wenger zbulon kombëtaren super favorite për Euro 2020

Ish-trajneri historik i Arsenal, Arsene Wenger, ka shpjeguar se cila kombëtare është favorite për Euro 2020 “Franca do të jetë super favorite për shumë arsye. Kryesorja është se ka fituar

​Conte nis bisedimet me disa skuadra nga ishulli

“Sky Sport” Italia tani raporton që Antonio Conte është në negociata të avancuara për t’u bërë menaxher i Tottenham Hotspur. Conte është një agjent i lirë pasi përfundoi kontratën

Çka po ndodh me Sergio Ramos?

Sergio Ramosi nuk mori pjesë në prezantimin e fanellave të reja të Real Madridit, që është një shenjë tjetër se ai është buzë largimit nga klubi. Real Madridi e shpalosi edhe zyrtarisht t

Info Tjera