Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/baletottenhamdr2.jpg

Mësohet data kur Bale do të debutoj me TottenhaminGareth Bale tashmë është futbollist i Tottenhamit, pas shumë spekulimeve të bëra gjatë kohës kur ai ishte te Reali.

Bale ka firmosur kontratë një vjeçare me klubin e tij, Tottenhamin si formë huazimi për një vit nga Real Madridi.

Bale muajin e kaluar arriti në Londër, por nuk u aktivizua me Tottenhamin, pasi kishte një lëndim.

Por si duket ai tani e ka përfunduar me sukes këtë dëmtim dhe me 17 tetor do të jetë i gatshëm kundër West Hamit që ta bëjë debutimin e tij.

Për transferimin e tij, Reali ka paguar plotë 100 milionë euro në vitin 2013.

Të fundit

Bashkimi fiton dramën në Prizren, Ylli fiton në Suharekë

Në palestrën e sportit në Prizren është zhvilluar ndeshje dramatike mes Bashkimit dhe Trepçës nga Mitrovica. Bashkimi ka shënuar fitore me mund të madh me rezultat 73:72 (27:15, 13:22, 15:19,

Barça e Juve replikojnë në rrjetet sociale se a është më i mirë Messi apo Ronaldo

COVID-19 i hoqi mundësinë tifozëve të rishihnin edhe një herë duelin Ronaldo-Messi. CR7 mungoj në përballjen e parë Juve-Barça por “pleshti” zbriti në Torino dhe la shenjën e tij duke

Peja fiton klasiken e parë ndaj Prishtinës

Peja ka fituar sfidën e rivalëve të vjetër ndaj Sigal Prishtinës, duke triumfuar 107:86 (27:20, 26:22, 29:22, 25:22), në kuadër të javës së parë të Superligës. Peja e nisi ndeshjen më mi

Premtimi i shqiptarit: Do pres flokët nëse kualifikohemi në Europian

Enis Bardh i ishte i ftuari special i Leila Krajës në emisionin “Sport Time”, në SuperSport. Mesfushori i Levantes, një nga pikat kyçe të suksesit të Maqedonisë së Veriut ndaj Kosovës n

Pirlo publikon listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen me Barcelonën

Trajneri i Juventusit, Andrea Pirlo ka publikuar listën me 21 futbollistë të ftuar për përballjen ndaj Barcelonës në kuadër të grupeve në Ligën e Kampionëve. Leonardo Bonucci mund të fill

Plas skandali në klubin mbretëror

Si të mos mjaftonte ecuria negative në Champions e zyrtarizuar me barazimin kundër Borussia Monchengladbach dhe pankina e lëkundur e Zinedine Zidane, te Real Madrid është gati për të shpërthy

Info Tjera