Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/191030082027-messi-exlarge-169-e1595237975576.jpg

Messi befason me deklaratën e tijPas një vere të turbullt dhe një raporti të nderë me klubin, që për pak solli ndarjen e bujshme të Lionel Messi me Barcelonën, “Pleshti” ka ndryshuar qëndrim. Me tone dhe fjalë të ndryshme nga intervista e fundit e tij, ku sulmoi drejtuesit “katalunjas”, sulmuesi argjentinas është tërhequr duke bërë edhe një “mea culpa”.

Në faqet e të përditëshmes katalunjase “Sport”, ai ka shtrirë dorën e pajtimit.

“Pas shumë hidhërimi dua t’i jap fund kësaj çështjeje. Duhet të bashkohemi në emër të Barcelonës dhe të mendojmë se më e mira duhet të vijë ende. Marr përgjegjësi për gabimet e mia, por gjithçka e kam bërë për një Barcelonë më të fortë. Tifozëve iu them se nëse kam bërë diçka që i ka ofenduar, e kam bërë këtë duke menduar gjithmonë vetëm për të mirën e klubit”, ka thënë Leo Messi. Sulmuesi kërkoi largimin nga Barcelona, por pasi kuptoi se kjo ishte e pamundur, tashmë kërkon të rifitojë sërish rolin e liderit në skuadrën “blaugrana”.

Të fundit

Zhvillime dramatike në Barcelonë

Presidenti i Barcelonës dhe i gjithë bordi drejtuesi i klubit katalanas pritet të japin sot dorëheqje, raporton e përditshmja katalanase “Sport”. Siç dihet, ishte planifikuar tashme një moc

Mediumi serb: Flamuri i Kosovës mbi të Serbisë

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi fitoi medaljen e artë në xhudo në “Grand Slamin” që u mbajtë në Budapest të Hungarisë. Në të njëjtën garë, serbja Andrea Stojadinov fitoi medaljen

Modric flet për kalimin në ekipin anglez

Ylli kroat i Real Madrid, Luka Modric ka vërtetuar edhe një herë se forma e tij është akoma e lartë, pas golit që shënoi në ‘El Clasico’. Mesfushori ka folur së fundmi edhe për të ardh

30 minuta për Muriqin në fitoren e Lazios – kjo është nota e tij

Lazio ka marrë tri pikët e radhës në Serie A. Në përballjen kundër Bologna, Lazio ka arritur të shënojë fitore jo aq të mundimshme, me rezultatin 2:1. Goli i parë në këtë ndeshje erdhi

Khabib Nurmagomedov fiton, por tërhiqet nga MMA

Khabib Nurmagomedov shënon fitoren e tij të 29-të. Yllii UFC, Nurmagomedov, ka arritur të regjistrojë një tjetër fitore në rekordin e tij në UFC. Në duelin me Justin Gaethje, Khabib përfund

Çmenduri në Holandë! Ajax shënon 13 herë brenda 75 minutave

Eredivise në Holandë ka prodhuar një spektakël të vërtetë golash me Ajax-in e pamëshirshëm. Amsterdamasit luanin në transferë ndaj VV- Venlo, vendi i 10-të në kampionat dhe një skuadër

Info Tjera