Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/messi2.jpg

Messi ‘mesazh’ Manchester Cityt, fillon ta ndjek klubin anglez në InsagramLionel Messi nuk ishte aspak i kënaqur me humbjen ndaj Osasunas në kuadër të javës së 37-të të La Ligas, ku edhe Real Madridi u shpallën kampion të Spanjës.  Ai pas ndeshjes tha se nëse luajnë ndaj Napolit në të njëjtën mënyrë se si luajtën ndaj Osasunas, Barcelonën e pret eliminimi nga Liga e Kampionëve.

Por nuk është mbyllur me kaq. Lionel Messi ka bërë një tjetër gjest që duket se është më shumë një tjetër pakënaqësi ndaj klubit.

Ai ka dhënë një sinjal për një largim të mundshëm gjatë kësaj vere nga blaugranat.

Messi ka filluar ta ndjekë faqen zyrtare të Manchester Cityt në Instagram, aty ku gjendet edhe Pep Guardiolan, trajner i cili do ta priste krahëhapur.

Messi follow Manchester Cityt

Me këtë veprim të numrit 10 të Barcelonës kanë nisur të ëndërrojnë edhe tifozët e ‘Citiziens’ të cilët janë ekzaltuar nga ideja që gjashtë herë fituesin i “Topit të Artë” të mbajë veshur fanellën e skuadrës së tyre.

Messi në Instragram e ndjek edhe klubin e Chelseat.

Të fundit

Ronaldo pritet të luaj kundër Barcelonës edhe pse doli pozitiv

Cristiano Ronaldo mund të luajë me Juventusin në ndeshjen ndaj Barcelonës, në Ligën e Kampionëve, edhe pse ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Pesë herë fituesi i Topit të Artë rezultoi pozit

Muriqi titullar i Lazios nga kjo javë, Inzaghi: Ai është i gatshëm

Vedat Muriqi mund të luaj nga kjo javë titullar te Lazio. Sulmuesi kosovar ka zhvilluar tanimë dy sfida me bardhekaltërtit duke u inkuadruar nga banka rezervë. Prizrenasi luajti fillimisht ndaj S

Emërimi i selektorit të ri të Kosovës, bën buj në gjithë Spanjën

Emërimi i spanjollit selektor i Kombëtares së Kosovës në hendboll  (meshjkujt) për dy ndeshje, ka bërë bujë edhe në Spanjën që nuk e njeh Kosovën. Gazeta më e madhe sportive në Spanj

Pesë gabimet që mund ta qojnë Zizun drejt largimit

Humbja ndaj Shakhtar Donetsk në Ligën e Kampionëve e ka vendosur Zinedine Zidane në një pozitë të vështirë, nën presion serioz për të kthyer rezultatet. Përballë tij nuk është një nde

Amir Rrahmani do të jetë në bankën rezervë te Napoli, nuk starton as ndaj AZ Alkmaarit

Napoli do ta nisë sonte sonte kampanjën e re në Ligën e Evropës me një përballje tejet interesante. Skuadra që drejtohet nga Gennaro Gattuso do të përballet me skuadrën holandeze, AZ Alkmaa

Cavani është goditja e madhe e Manchester United

“El Matador” është prej vitesh një ndër goleadorët më të mirë në planet dhe Ryan Giggs, trajneri i Uellsit dhe ish-lojtari i njohur i klubit të Premier League, thur elozhe për 33-vjeça

Info Tjera