Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/messi-f.jpg

Messi nuk gjen qetësi në BarcelonëSipas asaj që raporton ESPN, trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman ka thënë se Lionel Messi mund të luajë më mirë.

Strategu holandez e bëri këtë deklaratë para takimit të skuadrës katalanase me Ferencvaros në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Duket se përplasja mes Koemanit dhe Messit do të vazhdojë edhe më tutje, me argjentinasin që ishte shumë afër të largohej këtë verë që shkoi.

“Ndoshta, në këto momente, paraqitjet e Messit mund të jenë më të mira, por ai është i lumtur dhe po punon shumë dhe ai dëshiron të jetë kapiteni”, ka thënë trajneri i Blaugranasve.

“Duhet të stërvitet më shumë dhe nëse vazhdon të punojë shumë, atëherë do të shohim më të mirën nga ai”, ka shtuar më tej Koeman.

Të fundit

Di Maria pritet t’i bashkohet Interit në janar

Angel di Maria pritet që në afatin kalimtar të janarit të largohet nga Paris Saint-Germain. Thomas Tuchel nuk llogaritë më në lojtarin argjentinas dhe do e lejojë shitjen e tij në afatin e di

Atletico fiton derbin kundër Valencias

Atletico Madrid e ka mposhtur si mysafirë Valencian për t’u barazuar me pikë me Real Sociedadin në La Ligën spanjolle. Goli i vetëm në këtë ndeshje u shënua në minutat e fundit të pjesë

Topalli e shpëton ekipin nga humbja

Futbollisti nga Kosova, Jetmir Topalli ka shënuar sot gol në Superligën e Turqisë. Ish futbollisti i Ballkanit, u inkuadrua në lojë në minutën e 89′ dhe duke shënuar në minutën e 5′ sht

Ronaldo mungon në ndeshjen e radhës

Ronaldo do të pushohet për ndeshjen me Beneventon. Tashmë është zyrtare, Cristiano Ronaldo nuk është ftuar për ndeshjen që Juventusi do ta zhvillojë sonte nga ora 18:00 me Beneventon. Andrea

Ballkani ‘blindon’ gjashtë yje me kontrata të reja disavjeçare

Klubi nga Suhareka, Ballkani ka njoftuar zyrtarisht rinovimin e kontratave me gjashtë lojtarë të ekipit të parë, duke treguar besimin tek ta dhe seriozitetin e klubit për të vazhduar në nivele

Rashica afër hapit tjetër të madh në karrierë

Aston Villa do të tentojë sërish transferimin e sulmuesit Milot Rashica. Anëtari i Përfaqësueses së Kosovës qëndroi sërish te Werder Bremen, pasi marrëveshja dështoi për t’u transferuar

Info Tjera