Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/z25746982QLeo-Messi.jpg

Messi përcakton të ardhmen pas BarcelonësLionel Messi mund të vendos të bëjë një kthesë të bujshme në vendimin e tij për t’u larguar nga Barcelona pas takimit të babait dhe agjentit të tij me presidentin e klubit Josep Maria Bartomeu.

Argjentinasi dërgoi një burofaks për të treguar qëllimin e tij për t’u larguar nga klubi, por ai tani po mendon seriozisht të vazhdojë me Barcelonën edhe për një vit tjetër.

Arsyeja për ndryshimin e menjëhershëm të vendimit të Messit është për shkak të refuzimit absolut të Barcelonës për ta shitur atë, gjë që do ta linte atë me mundësinë e vetme tjetër që të shkonte në gjykatë për të zgjidhur kontratën e tij, gjë që ai nuk dëshiron ta bëjë.

Messi beson se ligji është në anën e tij, por nuk dëshiron të largohet nga klubi i zemrës së tij me anë të një beteje ligjore.

Paris Saint-Germain dhe Manchester City hezitojnë

Të dy klubet që u konsideruan destinacionet e vetme reale të mundshme për Messin – PSG dhe City nuk janë të prirur të rrezikojnë një mosmarrëveshje ligjore.

Si PSG ashtu edhe City dëshironin që argjentinasi të pranonte një largim paqësor me Barcelonën dhe më pas të ishte në gjendje të negocionte me të pasi të ishte agjent i lirë.

Por, kjo nuk duket më një mundësi pasi Bartomeu këmbëngul se ai nuk do të lejojë Messin të largohet.

Ajo që presidenti i ofron Messit është mundësia për të rinovuar kontratën e tij deri në vitin 2022 nën kushtet që ishin diskutuar disa muaj më parë, e cila ishte një zgjatje dyvjeçare, por me një klauzolë lirimi që e lejonte atë të largohej verën e ardhshme nëse dëshiron.

Kjo ishte ajo që u diskutua në takimin midis Bartomeut dhe Jorge Messi të mërkurën mbrëma.

Kthimi në trajnim?

Messi nuk është paraqitur ende për trajnimin para-sezonal dhe as nuk i është nënshtruar një testi PCR siç bënë të dielën pjesa tjetër e bashkëlojtarëve të tij.

Mbetet të shihet nëse Messi do të kthehet në stërvitje në ditët e ardhshme, gjë që do të konfirmonte ndryshimin e tij të të vendimit.

Për më tepër, Jorge Messi të paktën ka dhënë disa komente për shtypin, Leo jo, dhe tifozët do të jenë të etur të dëgjojnë drejtpërdrejt nga vetë njeriu për të kuptuar saktësisht se çfarë ka ndodhur dhe cilat janë synimet e tij.

Të fundit

Werder ende po pret ofertat për Rashicën

Werderi i kërkon 20 milionë euro për shitjen e përfaqësuesit kosovar, të cilin e pëlqen më së shumti Aston Villa në Angli Werder Bremeni është duke pritur oferta për Milot Rashicën. Klub

Një tjetër futbollist shqiptar transferohet në Serie A

Bëhet fjalë për Andi Zeqirin talentin e Lozanës që është rritur si futbollist në Zvicër dhe ka shkëlqyer në sezonin e kaluar në Challenge League. Zeqiri i cili ka qenë pjesë edhe e 21-vj

Suarez largohet si golashënuesi i tretë në histori të Barçës

ashmë është zyrtare, Luis Suarez është larguar nga Barcelona për t’u transferuar te Atletico Madrid. Ronald Koeman nuk e deshi në skuadrën e tij dhe kështu, uruguaiani, shoku më i mirë i

Fjalët e gazetarit e bëjnë të qaj Mourinhon

Jose Mourinho i bën ditën të lumtur gazetarit maqedonas pasi qëndroi rrotull për t’iu përgjigjur pyetjes së tij, pasi u prek nga historia e kujtimit të babait të tij të ndjerë. Jose Mouri

Barcelona dhe Roma në garë për super-mbrojtësin e Chelseas

Skuadra e Barcelonës dhe Romës janë në garë për të firmosur me mbrojtësin e Chelseas, Antonio Rudiger. Sipas raportimve të fundit që vijnë nga mediat në Angi, thuhet se Barça është në

Basel blen kartonin e Zhegrovës

Edon Zhegrova rikthehet te Baseli për të qëndruar gjatë aty. Pas huazimit për 1 sezon e gjysmë që prej shkurtit të vitit 2019-të te skuadra zvicerane. Gjatë kësaj vere Zhegrova u kthye te G

Info Tjera