Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/BOS7LC4CVU4N5OI64RE5G3ZXZ4.jpg

Messi tregon për periudhën më të keqe që kishteFutbollisti i Barcelonës, Lionel Messi, ka folur për situatën me klubin që pati këtë verë dhe pranoi se ai nuk ishte i lumtur.

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi, duke folur në një intervistë për “La Sexta”, ka konfirmuar se donte të largohej nga gjigantët katalanas, vetëm për tu mbajtur në kontratë nga bordi i drejtorëve të klubit.

Ai pranon se ishte një kohë e tmerrshme, por thotë se tani është i ngazëllyer për të ardhmen në klub.

“E vërteta është se deri më sot, jam mirë. Është e vërtetë se kalova kohë të tmerrshme në verë, por ajo filloi më herët se kaq. Para verës kalova periudhë të vështirë dhe kjo ndikoi edhe në fillim të sezonit, por tani jam mirë dhe jam i ngazëllyer dhe gati të luftoj për gjithçka për ne”, tha ai.

“E di se klubi po përjeton kohëra të vështira me administrimin dhe këto gjëra, por unë jam këmbëngulës”, tha Lionel Messi.

Kjo ju jep shpresë tifozëve “blaugranas”, pasi që kontrata e Messi skadon në qershor te 2021, dhe një rinovim dukej i pamundur deri më tani.

Të fundit

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Rashicës i bie vlera

Faqja e specializuar për transferimin e futbollistëve ‘Transfermarkt’ ka publikuar vlerat e rifreskuara për disa futbollistë. Milot Rashica vazhdon të ketë rënje të vlerës, nga 12 milion

Chelsea nis bisedimet për transferimin e Haaland

Chelsea dëshiron që të transferojë Erling Haalandin në këtë afat kalimtar veror. The Blues kanë filluar kontaktet me përfaqësuesit dhe duan t’i marrin shërbimet e tij. Sipas asaj që rapo

Wenger zbulon kombëtaren super favorite për Euro 2020

Ish-trajneri historik i Arsenal, Arsene Wenger, ka shpjeguar se cila kombëtare është favorite për Euro 2020 “Franca do të jetë super favorite për shumë arsye. Kryesorja është se ka fituar

​Conte nis bisedimet me disa skuadra nga ishulli

“Sky Sport” Italia tani raporton që Antonio Conte është në negociata të avancuara për t’u bërë menaxher i Tottenham Hotspur. Conte është një agjent i lirë pasi përfundoi kontratën

Çka po ndodh me Sergio Ramos?

Sergio Ramosi nuk mori pjesë në prezantimin e fanellave të reja të Real Madridit, që është një shenjë tjetër se ai është buzë largimit nga klubi. Real Madridi e shpalosi edhe zyrtarisht t

Info Tjera