Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/HAALAND.jpg

Mihael Zork “konfirmon” të ardhmen e HallandDrejtori Sportiv i Borusia Dortmundit, Mihael Zork, ka rikonfirmuar edhe një herë qëndrimin e klubit ndaj Erling Halland.

Sulmuesi nuk do të largohet nga skuadra e tij aktuale, përkundër faktit që dëshira e përfaqësuesit të tij Mino Raiola është që t’i gjejë atij një klub të ri.

“Ne bëmë një deklaratë shumë të qartë për Haalandin. Vendimi nuk do të merret pa Borusia Dortmund. Pavarësisht se ku do të përfundojmë ne si klub, Erling Haland do të vazhdojë të luajë për Dortmundin sezonin tjetër, “tha Zork para ndeshjes kundër Union Berlin në “Sky Sports”.

Mino Raiola konfirmoi në “SPORT” se ai kishte folur kohët e fundit me drejtuesit e Borusia Dortmundit për të ardhmen e Haaland dhe kishte marë përgjigje të njëjtë se sulmuesi norvegjez do të jetë pjesë e skuadrës gjermane edhe një sezon tjetër.

“Mihael Zork na e bëri të qartë se skuadra e Dortmundin nuk dëshiron të shesë Erlingun këtë verë. Unë e respektoj këtë mendim, por kjo nuk do të thotë që jam automatikisht dakord”, duke lënë të hapur mundësinë për një largim të mundshëm.

Barcelona, Real Madrid dhe Çellsi janë vetëm disa nga shumë klube të interesuar për të siguruar shërbimet e sulmuesit nga Norvegjia.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera