Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/ibra-1.jpg

Milan i rikthehet punës, por shqetësim po paraqet IbraNë shtëpinë e Milan ka entuziazëm dhe dëshirë për tu rikthyer sa më shpejt në fushë.

Zyrtarisht kuqezinjtë kanë planifikuar grumbullimin këtë të mërkurë por trajneri Pioli dhe stafi i tij u befasuan pasi të gjithë lojtarët, përjashto Ibrahimovic, ishin të pranishëm një Milanelo një ditë më parë.

Gjigandi suedez është i vetmi titullarë që shqetëson stafin, askush nuk dëshiron të nxitojnë me rikthimin e tij në fushë, për këtë arsye Ibra do ti nënshtrohet fillimisht një kontrolli të detajuar por është thuajse e sigurt se do të mungojë në dy sfidat e radhës kundër Benevento dhe Juventus.

Lajmi i mirë është se Pioli ka rikuperuar plotësisht Kjaer i cili pritet të jetë i gatshëm për sfidën e së dielës kundër Benevento.

Një situatë të ngjashme me Ibrën është edhe Bennacer, gjendja e tij shëndetësore do të monitorohet me kujdes, pa e sforcuar për tu rikthyer në fushë.

Nuk është ende gati Castillejo i cili vuan nga një dëmtim në pulpë.

Të fundit

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Rashicës i bie vlera

Faqja e specializuar për transferimin e futbollistëve ‘Transfermarkt’ ka publikuar vlerat e rifreskuara për disa futbollistë. Milot Rashica vazhdon të ketë rënje të vlerës, nga 12 milion

Chelsea nis bisedimet për transferimin e Haaland

Chelsea dëshiron që të transferojë Erling Haalandin në këtë afat kalimtar veror. The Blues kanë filluar kontaktet me përfaqësuesit dhe duan t’i marrin shërbimet e tij. Sipas asaj që rapo

Wenger zbulon kombëtaren super favorite për Euro 2020

Ish-trajneri historik i Arsenal, Arsene Wenger, ka shpjeguar se cila kombëtare është favorite për Euro 2020 “Franca do të jetë super favorite për shumë arsye. Kryesorja është se ka fituar

​Conte nis bisedimet me disa skuadra nga ishulli

“Sky Sport” Italia tani raporton që Antonio Conte është në negociata të avancuara për t’u bërë menaxher i Tottenham Hotspur. Conte është një agjent i lirë pasi përfundoi kontratën

Çka po ndodh me Sergio Ramos?

Sergio Ramosi nuk mori pjesë në prezantimin e fanellave të reja të Real Madridit, që është një shenjë tjetër se ai është buzë largimit nga klubi. Real Madridi e shpalosi edhe zyrtarisht t

Info Tjera