Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/80d9e94c-30aa-410c-aed1-0c4706eae380.jpg

Milan pritet ta zyrtarizojë marrëveshjen e re me IbrahimovicRaportet e fundit thonë se Milan mund ta zyrtarizojë kontratën e re me Zlatan Ibrahimovic sonte, pas ndeshjes së fundit të sezonit me Cagliari.

Sipas Sport Mediaset, kuqezinjtë tashmë kanë bërë draftin e lajmërimit dhe kanë në plan ta bëjnë atë gjatë ndeshjes së sotme në San Siro.Ai ishte gati të largohej, por vendimi që të jetë afër trajnerit Stefano Pioli dhe drejtorit Paolo Maldini, duket që ka bërë që ai të ndryshoi mendje.

Për këtë gjë ka lajmëruar edhe Corriere della Sera e cila ka thënë se kontrata e tij është një vjeçare, me opsion për dy vite nëse klubi kualifikohet në Ligën e Kampionëve.

Ibra pritet që të fitojë pesë milionë euro për sezon plus një milionë në bazë të paraqitjes.

Të fundit

Guardiola nuk ndalë blerjet

Skuadra e Manchestee City nuk ka ndërmend të ndalet në merkaton e verës. Pas blerjes së Natan Ake, trajneri Pep Guardiola, dëshiron edhe më tej të forcojë mbrojtjen, ndërsa zgjedhja e parë

FFK reagon për Dritën dhe të drejtat televizive

Federata e Futbollit të Kosovës ka reaguar sot pas situatës së shkaktuar për anulimin e ndeshjes ndërmjet Dritës dhe Linfieldit, e vlefshme për finalen e fazës parakualifikuese të Champions

Levante nuk e lëshon lehtë Armando Sadikun

Në fillim të merkatos verore, Armando Sadikun e kërkoi Arisi i Selanikut, e pastaj edhe Pogon Shçzecin në Poloni. Por të dy skuadrat bënë oferta shumë të ulta ekonomike, nën 1 milion euro q

Detaje të reja rreth të ardhmës së Muriqit

Gazetari i njohur italian, Fabrizio Romano, raporton se Lazio është në bisedime të avancuara për të nënshkruar me Vedat Muriqin nga Fenerbahce. Duket se Lazio do ta mbyll transferimin e Muriqit

Sanchez i pasigurt

Alexis Sanchez është në dyshime për ndeshjen gjysmëfinale të Ligës së Evropës, me klubin që ka konfirmuar se ai vuante nga një lëndim gjatë ndeshjes kundër Leverkuseni. Inter mposhti 2:1

Anulohet ndeshja Drita vs. Linfield, pas testeve pozitive me Covid-19

Është anuluar dueli final i fazës paraeleminatore të Ligës së Kampionëve ndërmjet Dritës dhe skuadrës irlandeze Linfield. Informacioni është konfirmuar nga zyra e mediave në UEFA për Gaz

Info Tjera