Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/milan.jpg

Milani nuk dorëzohet për futbollistin e FulhamitGjiganti italian AC Milan ka shfaqur interesim për futbollistin e Fulhamit, Zambo Anguissa, shkruan “Goal”!

Milani e ka “shigjetuar” edhe verën e kaluar mesfushorin defanziv, por nuk u arrit ndonjë marrëveshje.

“Kuqezinjtë” nuk e kanë humbur interesimin për 25-vjeçarin pasi që synon që ta sjell në “San Siro” në verën që po vjen.

Raportohet gjithashtu se për faktin se lojtari i Milanit, Ismael Bennancer, pësoi një lëndim, Zambo shihet se i domosdoshëm të Milani andaj ekipi i Fulhamit nuk e ka ndërmend të zbret çmimin e Anguissas.

Zambo Anguissa gjatë karrierës së tij ka luajtur edhe në Olimpique Marseille dhe Fulham. Ai është edhe reprezentues i Kamerunit.

Të fundit

Distria Krasniqi fantastike, shpallet kampione e Evropës

Distria Krasniqi ka shkëlqyer në Kampionatin Evropian të xhudos që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Xhudistja pejane ka arritur që të fitoi medaljen e artë dhe të shpallet për herë t

Neymar ka vetëm 2 javë kohë

Sipas gazetës franceze “L’equip”, PSG-ja i ka vënë ultimatum 2 javë Neymarit për rinovimin e kontratës e cila i skadon në vitin 2022. Sipas zërave sulmuesi brazilian po mendon një rikth

Modric merr vendim për të ardhmen e tij

Real Madrid dhe Luka Modric do të vazhdojnë rrugën së bashku për të paktën një sezon më shumë. Të dy palët kanë rënë dakord për rinovimin e kontratës që do ta mbaje kroatin në klub

Formacionet zyrtare, Slavia Pragë – Arsenal: Xhaka nga minuta e parë

Slavia pret Arsenalin në ndeshjen kthyese të çerekfinales së Ligës së Evropës. Ndeshja e parë mes këtyre dy skuadrave ishte mbyllur baras 1-1 në Emirates dhe ndeshja kthyese pritet të jetë

Si do të jetë e ardhmja e Muriqit

Sulmuesi i Kosovës do t’i ketë edhe disa raste për t’u dëshmuar, në të kundërtën Lazio mund ta shesë atë Eksperienca e Vedat Muriqit në Lazio deri tash ka qenë zhgënjyese. Sulmuesi ko

Ku do të jetë e ardhmja e Lukaku

Romelu Lukaku e pranon se nuk e ka pritur një sukses të Interit këtë sezon. Sulmuesi foli për faqen e Instagramit ‘433’ në një lidhje direkte, ku edhe ka thënë disa fjalë për Scudetton.

Info Tjera