Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/modric-1.jpg

Modric merr vendim për të ardhmen e tijReal Madrid dhe Luka Modric do të vazhdojnë rrugën së bashku për të paktën një sezon më shumë.

Të dy palët kanë rënë dakord për rinovimin e kontratës që do ta mbaje kroatin në klub deri në vitin 2022 dhe mungon vetëm njoftimi zyrtar nga Real Madridi.

Paraqitja e shkëlqyeshme që ka pasur 35-vjeçari e ka bindur klubin, që ka muaj që tenton të arrijë marrëveshje me Lukitën, raporton AS.

Nga ana e Modric, ai ka qenë gjithmonë i gatshëm të vazhdojë karrierën e tij me Los Blancos.

Ai e ka treguar këtë duke pranuar uljen e pagës që klubi i ka propozuar atij për të zgjidhur në mënyrën më të mirë të mundshme problemet ekonomike që ka sjellur pandemia.

Me këtë rinovim, është konfirmuar që Modric do të luajë sezonin e tij të dhjetë në Madrid.

Ai do të jetë në “Santiago Bernabeu” deri të paktën kur t’i mbushë 36 vjet.

Që nga ardhja e tij në 2012 nga Tottenham (kur u ble për 35 milionë euro) ai ka fituar dashurinë e Real Madridit duke luajtur futboll të bukur.

Në total ai ka bërë 383 paraqitje me Los Blancos, ka shënuar 26 gola dhe ka dhënë 61 asistime.

Ai ka fituar katër Champions League, dy LaLiga, një Kupë të Mbretit, katër Botërore të Klubeve dhe shumë trofe të tjerë.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera