Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/Bale-3-600x360-1.jpg

Mourinho: Do ta kuptoni së shpejti kush është Gareth BaleJose Mourinho është i bindur se Gareth Bale mund të japë shumë më shumë në fushë se disa sezone në Real Madridi.

Disa vite ai ka qenë fantastik edhe në Madrid, por Bale gjithmonë është penguar të bëjë paraqitje të mira në fushë për shkak të veprimeve jashtë saj.

Sido që të jetë, te Tottenham, Jose Mourinho nuk ka asnjë dyshim se Bale do shpërthejë sërish.

“Kur të arrijë vazhdimësinë dhe kur të arrijë intensitetin dhe dinamikën, mendoj se ai do të jetë lojtari që njerëzit e kanë parë, vendimtar sikur kur shkoi te Real Madridi”, u shpreh Mourinho.

Të fundit

Peja fiton klasiken e parë ndaj Prishtinës

Peja ka fituar sfidën e rivalëve të vjetër ndaj Sigal Prishtinës, duke triumfuar 107:86 (27:20, 26:22, 29:22, 25:22), në kuadër të javës së parë të Superligës. Peja e nisi ndeshjen më mi

Premtimi i shqiptarit: Do pres flokët nëse kualifikohemi në Europian

Enis Bardh i ishte i ftuari special i Leila Krajës në emisionin “Sport Time”, në SuperSport. Mesfushori i Levantes, një nga pikat kyçe të suksesit të Maqedonisë së Veriut ndaj Kosovës n

Pirlo publikon listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen me Barcelonën

Trajneri i Juventusit, Andrea Pirlo ka publikuar listën me 21 futbollistë të ftuar për përballjen ndaj Barcelonës në kuadër të grupeve në Ligën e Kampionëve. Leonardo Bonucci mund të fill

Plas skandali në klubin mbretëror

Si të mos mjaftonte ecuria negative në Champions e zyrtarizuar me barazimin kundër Borussia Monchengladbach dhe pankina e lëkundur e Zinedine Zidane, te Real Madrid është gati për të shpërthy

Këto janë 8 ndeshjet interesante të ditës së sotme

Champions League vazhdon sot me 8 ndeshje mjaft interesante. Nga ora 18:55 do të zhvillohen dy ndeshje interesante. PSG do të jetë mysafire e ekipit turk, Basakesehir, kurse Chelsea është mysafir

CR7 humb përballjen e sotme kundër Barçës dhe Messit

Cristiano Ronaldo ka rezultuar pozitiv me Covid-19 edhe në tamponin e fundit. Testi i kryer mbrëmjen e djeshme bën që ylli portugez të humbasë sfidën e sotme kundër Barcelonës dhe Lionel Mess

Info Tjera