Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/2.56728145.jpg

Mourinho merr një lajm të keq pas fitores ndaj Cityt, i dëmtohet super futbollistiTottenham mund të jetë pa mbrojtësin Toby Alderweireld për të ardhmen e parashikueshme, por Mourinho këmbënguli se askush nuk ishte fajtor për dëmtimin e qendërmbrojtësit në fitoren 2-0 ndaj Manchester City.

Belgu luajti në fitoren e së shtunës që çoi Spurs në krye të Premier League falë golave nga Son Heung-min dhe zëvendësuesi Giovani Lo Celso.

“Është lajm i keq. Është një dëmtim muskulor ”, tha Mourinho.

“Kohën e dëmtimit natyrisht që nuk e dimë, duhet të presim, por është një dëmtim i vështirë me siguri. Në Premier League kemi tre qendërmbrojtës, në Europa League nuk kemi Joe Rodon, kemi vetëm dy, por kështu është futbolli. Ne nuk kemi askënd për të fajësuar. Ai luajti në ndeshjet ndërkombëtare që ekipit i duheshin për të fituar për t’u kualifikuar. Me ne ai po luan shumë mirë, ne vendosëm ta luanim në vend që ta pushonim.”

“Askush nuk ka faj, vetëm të shpresojmë se do të rikuperohet sa më shpejt të jetë e mundur”, përfundoi ai.

Të fundit

Di Maria pritet t’i bashkohet Interit në janar

Angel di Maria pritet që në afatin kalimtar të janarit të largohet nga Paris Saint-Germain. Thomas Tuchel nuk llogaritë më në lojtarin argjentinas dhe do e lejojë shitjen e tij në afatin e di

Atletico fiton derbin kundër Valencias

Atletico Madrid e ka mposhtur si mysafirë Valencian për t’u barazuar me pikë me Real Sociedadin në La Ligën spanjolle. Goli i vetëm në këtë ndeshje u shënua në minutat e fundit të pjesë

Topalli e shpëton ekipin nga humbja

Futbollisti nga Kosova, Jetmir Topalli ka shënuar sot gol në Superligën e Turqisë. Ish futbollisti i Ballkanit, u inkuadrua në lojë në minutën e 89′ dhe duke shënuar në minutën e 5′ sht

Ronaldo mungon në ndeshjen e radhës

Ronaldo do të pushohet për ndeshjen me Beneventon. Tashmë është zyrtare, Cristiano Ronaldo nuk është ftuar për ndeshjen që Juventusi do ta zhvillojë sonte nga ora 18:00 me Beneventon. Andrea

Ballkani ‘blindon’ gjashtë yje me kontrata të reja disavjeçare

Klubi nga Suhareka, Ballkani ka njoftuar zyrtarisht rinovimin e kontratave me gjashtë lojtarë të ekipit të parë, duke treguar besimin tek ta dhe seriozitetin e klubit për të vazhduar në nivele

Rashica afër hapit tjetër të madh në karrierë

Aston Villa do të tentojë sërish transferimin e sulmuesit Milot Rashica. Anëtari i Përfaqësueses së Kosovës qëndroi sërish te Werder Bremen, pasi marrëveshja dështoi për t’u transferuar

Info Tjera