Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/Muriqi-i-kombetares.jpg

Muriqi rezulton negativ edhe në testin e dytëFutbollisti kosovar, Vedat Muriqi mund të udhëtoj në Romë qysh nesër.

Gazetari i njohur, Arlind Sadiku mëson se sulmuesi kosovar ka rezultuar negativ edhe në testin e dytë.

Muriqi pritet që këtë javë të rikthehet në Romë, për të filluar stërvitjet me ekipin e Lazios.

Mbetet të shihet nëse ai mund të luaj për Kosovën në ndeshjen kundër Maqedonisë Veriore.

Të fundit

Shillova pas rikthimit: Kam besim të plotë në fitoren ndaj Ballkanit

Pas disa muajve mungesë prej lëndimit, dje u rikthye në fushë sulmuesi shtatlartë, djaloshi nga Prishtina, Alban Shillova i cili zhvilloi rreth 25 minuta lojë duke pasur edhe një tentim që ish

Zhvillime dramatike në Barcelonë

Presidenti i Barcelonës dhe i gjithë bordi drejtuesi i klubit katalanas pritet të japin sot dorëheqje, raporton e përditshmja katalanase “Sport”. Siç dihet, ishte planifikuar tashme një moc

Mediumi serb: Flamuri i Kosovës mbi të Serbisë

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi fitoi medaljen e artë në xhudo në “Grand Slamin” që u mbajtë në Budapest të Hungarisë. Në të njëjtën garë, serbja Andrea Stojadinov fitoi medaljen

Modric flet për kalimin në ekipin anglez

Ylli kroat i Real Madrid, Luka Modric ka vërtetuar edhe një herë se forma e tij është akoma e lartë, pas golit që shënoi në ‘El Clasico’. Mesfushori ka folur së fundmi edhe për të ardh

30 minuta për Muriqin në fitoren e Lazios – kjo është nota e tij

Lazio ka marrë tri pikët e radhës në Serie A. Në përballjen kundër Bologna, Lazio ka arritur të shënojë fitore jo aq të mundimshme, me rezultatin 2:1. Goli i parë në këtë ndeshje erdhi

Khabib Nurmagomedov fiton, por tërhiqet nga MMA

Khabib Nurmagomedov shënon fitoren e tij të 29-të. Yllii UFC, Nurmagomedov, ka arritur të regjistrojë një tjetër fitore në rekordin e tij në UFC. Në duelin me Justin Gaethje, Khabib përfund

Info Tjera