Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/shkodran-mustafi.jpg

Mustafi në Itali, Napoli fillon negociatat me ArsenalinShkodran Mustafi mund të largohet nga Arsenali gjatë këtij afati kalimtar veror. Mbrojtësi shqiptar është futur në vitin e fundit të kontratës dhe ende nuk ka një marrëveshje për vazhdimin e saj.

Por në skenë ka dalë skuadra italiane Napoli, që po tenton rikthimin e Mustafit në Serie A. Mediat italiane kanë raportuar se drejtuesit e Napolit janë futur në bisedime me ata të Arsenalit për Mustafin.

Arsenali e vlerëson rreth 10 milionë euro shqiptarin, shumë që për Napolin nuk përbënë problem. Por problemi qëndron tek paga e lartë e lojtarit, pasi Mustafi fiton 4,5 milionë euro në vit te Arsenali.

Napoli nuk është në gjendje ta paguajë këtë shumë dhe ka kërkuar nga Mustafi t’i ulë kërkesat financiare. Gjithsesi në rast transferimit të shqiptarit, atëherë Mustafi do të gjente atë edhe bashkëkombësit e tij si Amir Rrahmanin dhe Elseid Hysajn.

Të fundit

Feronikeli nis sezonin me synime të larta

Feronikeli ka nisur suksesshëm një sezon të ri në Superligën e Kosovës në futboll, me mision arritjen e suksesit të viteve të fundit, duke qenë një nga skuadrat më të suksesshme të vendi

Mbappe i thotë “JO” rinovimit me PSG

Ky do të jetë sezoni i fundit i Kylian Mbappe me Paris SG. Zërat qarkullonin prej kohësh, por një konfirmim për këtë vjen nga prestigjozja “L’Equipe”. Që në faqen e saj të parë, e p

Mësohet data e kthimit të Muriqit

Vedat Muriqi sigurisht që priste një fillim më të mirë të aventurës në Serie A. Ekipi i Lazios po e pret ndërsa ai është bllokuar në Turqi për shkak të koronavirusit. Lajmi qarkulloi të

Super Ibra e nis sezonin me fitore

Milani i Stefano Piolit e nis me këmbën e mbarë sezonin e ri të Serie A duke marrë suksesin e parë dhe tre pikët e para. Kuqezinjtë mposhtën në San Siro me rezultatin e pastër 2-0 Bolognan

Challandes ka vendosur për Bernard Berishën

Paraqitja individuale ndaj Greqisë e ka bindur trajnerin e Kosovës Bernard Challandes t’i besojë sërish futbollistit të Akhmat Groznit, Bernard Berisha. Mediat në Kosovë shkruajnë se tekniku

Lazio interesohet për Mustafin

Mediat italiane raportojnë se Shkodran Mustafi dëshiron të kthehet në Itali, ku më parë ka luajtur me Sampdorian. Arsenal nuk pritet të bëjë rezistencë për Mustafin, pasi dëshiron të fito

Info Tjera