Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/nadal-tsitsipas-aus-open-2021.jpg

Nadal dhe Tsitsipas masin forcat në BarcelonëSot në orën 16:00 do të zhvillohet finalja e Barcelona Open.

Rafael Nadal ia doli të arrijë në finalen e 12-të të Barcelona Open Banc Sabadell të shtunën më një fitore prej 6-3 dhe 6-2 në sete ndaj Pablo Carrenos.

Kampioni i 11-fishtë arriti ta thyejë rekordin prej tetë fitoresh pa humbje të Carrenos.

Nadali ka një rekord prej 23-1 në gjysmëfinalet dhe finalet në Barcelonë. Humbja e tij e vetme ishte nga Dominic Thiem.

Kjo është hera e dytë që do të përballet me Stefanos Tsitsipas, pasi hera e parë ishte në vitin 2018, po ashtu në Barcelonë ku fitoi 6-2 dhe 6-1 në sete.

34-vjeçari do të kërkojë hakmarrje për humbjen e tij nga Tsitsipas në çerekfinalet e Australian Open të këtij viti, kur greku u bë vetëm lojtari i dytë që mundi Nadal në dy sete në një Grand Slam.

Finalja e Barcelonës do të zhvillohet nga ora 16:00.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera