Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/170084422_10159069064417243_4991861852058652409_n.jpg

Ndeshje e ‘çmendur’ mes Prishtinës dhe Llapit në gjysëmfinale të Kupës së KosovësKF Llapi e ka mposhtur me rezultat 3-2 skuadrën e Prishtinës, në ndeshjen e parë gjysëmfinale të Kupës së Kosovës.

Serinë e golave në këtë ndeshje e hapit Ahmed Januzi në minutën e 6-të, kur shënoi me kokë nga afërsia, përcjell lajmi.net.

Me rezultat minimal 1-0 është mbyllur edhe pjesa e parë, derisa në minutën e 59′ Januzi dyfishon epërsinë e Llapit.

Januzi arriti që të asistoi edhe për golin e shënuar nga Kushtrim Shabani 65′.

Albin Prapashtica 66′ shënoi golin e parë për Prishtinën në këtë ndeshje dhe skuadra nga kryeqyteti filloi të këndellej.

Mergim Pefqeli ka mbushur me shpresë gjithë ‘Plisat’, duke shënuar edhe një gol në minutat e fundit të ndeshjes pas asistimit të Alban Shillovës.

Ndeshja e dytë mes dy ekipeve do të zhvillohet më 21 prill.

Të fundit

Juventusi do t’i shesë Ramseyn dhe Rabiotin, zëvendësimet e tyre janë gati

Juventusi ka vendosur të shesë dy mesfushorët, Aaron Ramsey dhe Adrien Rabiot këtë verë. Sipas gazetës La Repubblica, dy mesfushorët nuk përshtaten më në planet e klubit për të ardhmen, p

Al Khelaifi tregon të ardhmen e Mbape dhe Neymar

Presidenti i PSG-së, Nasser Al Khelaifi ka dërguar mesazh të fortë lidhur me të ardhmen e dyshes Kilian Mbape dhe Nejmar, derisa zbuloi se duan trofeun e Ligës së Kampionëve. Al Khelaifi ka zb

Sonte luhen dy super ndeshje

Sonte do zhvillohen dy super përballje, ndeshjet kthyese të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve. Borussia Dortmund do e mirëpres Manchester Cityn, derisa Liverpool i bën ‘konak’ Real Mad

Tuchel kërkon kujdes dhe angazhim maksimal ndaj Portos

Edhe pse ka shënuar një fitore me rezultat 2-0 në ndeshjen e parë, trajneri i Çellsit, Thomas Tuchel, ka kërkuar nga lojtarët e tij të kenë kujdes dhe të shfaqin seriozitetin maksimal në nd

Katër skuadra në garë për trofeun e çmuar të Ligës Unike

Mesjava në Durrës pritet të jetë shumë e ‘nxehtë’. Të martën dhe të mërkurën do të zhvillohen ndeshjet gjysmëfinale të Ligës Unike, takimi për vendin e tretë dhe finalja e madhe.

Ibrahimovic do rinovojë sërish me Milanin

Prej ditësh është e ditur se Zlatan Ibrahimoviç do të firmosë rinovimin e kontratës së tij me Milanin. Kontrata e tij pritet të jetë një-vjeçare deri në vitin 2022. Sipas të përditshmes

Info Tjera