Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/0_Europa-League.jpg

Ndeshjet spektakolare ne Europa LeaguePas Ligës së Kampionëve edhe Evropaliga do të rikthehet me super ndeshje gjatë ditës së sotme.

Liga e Evropës ka tre orare për këtë ditë (e enjte), ku së pari do të shohim një ndeshje nga ora 16:00 (Dynamo Kiev dhe Club Brugge).

Ndërsa më pas, tetë ndeshje do të zhvillohen në orarin 18:55, ku njëra nga ndeshjet më interesante do të jetë ajo mes Real Sociedad dhe Manchester United.

Me fillim nga ora 21:00, do të zhvillohen edhe gjashtë ndeshje të tjera.

Lille – Ajax dhe Benfica e Arsenal janë gjithashtu dy ndeshje të tjera shumë interesante në këtë fazë të Ligës së Evropës.No description available.

Të fundit

Manchester Unitedi i ofron 85 milionë euro për mbrojtësin e Real Madridit

Manchester Unitedi është i gatshëm ta derdhë një shumë të majme parash për qendërmbrojtësin e Real Madridit, Raphael Varane, sipas mediave spanjolle. Gjiganti i Premierligës Manchester Unit

Bastisje në zyrat e Barcelonës: Arrestohet ish-presidenti Bartomeu

Është arrestuar ish-presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, bashkë me shefin ekzekutiv të klubit, Oscar Grau dhe shefin për çështje ligjore, Roman Gomez Ponti, në lidhje me skandalin

Guardiola konfirmon transferimin e Garcias tek Barça

Menaxheri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka konfirmuar se Eric Garcia do jetë lojtar i Barcelonës. Eric Garcia do veshë fanellën e Barcelonës sezonin e ardhshëm, këtë e ka konfirmuar Pep G

Krerët e FBK-së ftohen në Kongresin e FIBA-s më 3 qershor

Federata Ndërkombëtare e Basketbollit (FIBA) ka bërë të ditur se do të organizojë Kongresin e saj të dytë Afatmesëm më 3 qershor 2021. “Duke pasur parasysh situatën aktuale me pandeminë

Liverpool ka gati zëvendësuesin e Klopp

Zëra të shumtë kanë nisur të spekulojnë se Jurgen Klopp mund të largohet nga drejtimi i Liverpool në fund të sezonit. Pas plot 6 vitesh në krye të “The Reds”, trajneri gjerman duket se

Messi çon Barçën afër kreut

Kur Lionel Messi është në formë, Barcelona fiton pa probleme. Argjentinasi ishte vendimtar sot në fitoren 2-0 që mori ekipi katalanas në fushën e Sevilla-s, e cila vinte pas 6 fitoreve radhazi

Info Tjera