Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/05/liverpool.png

Ndodh edhe kjo, Alisson shënon për t’i siguruar fitoren Liverpoolit“Reds” në fundin e ndeshjes vulosen fitoren prej 1 – 2.

Fillimisht, Robson-Kanu kaloi West Bromin në epërsi me një gol nga largësia (15′), për të cilin ishte goli i parë për katër vite.

Ndërsa, Mohamed Salah barazoi rezultatin duke shënuar një gol mjaftë të bukur (33′), rezultat me të cilin u mbyll pjesa e parë.

Sulmuesi Sadio Mane arriti që në pjesën e dytë të shënojë, por goli u anulua për pozitë jashtë loje, njësoi ndodhi edhe për West Brom që iu anulua një gol nga VAR.

Kur mendohej se gjithçka mbaroi dhe ndeshje përfundoi baras, portieri Alisson Becker realizoi me kokë (90+5)

Si inkuadrues ishte edhe ylli shqiptar Xherdan Shaqiri që hyri në lojë në minutën e 59-të.

Me këtë fitore Liverpool renditët në pozitën e pestë me 63 pikë, një me pak se Chelsea që renditët në pozitën e katërt, derisa West Brom e ka të sigurt rënien në Championship.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera