Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/06/buffon.jpg

Në fund të sezonit do të largohem përgjithmonëLamtumira ishte në ajër, por personi i interesuar u kujdes për ta zyrtarizuar atë.

Gianluigi Buffon do të largohet nga Juventusi në fund të sezonit: “E ardhmja ime është e qartë dhe e përvijuar. Kjo përvojë e bukur dhe shumë e gjatë me Juve do të përfundojë këtë vit – tha portieri i Juventusit në një intervistë për beIN Sports. O ndaloj të luaj ose, nëse gjej një situatë që më stimulon të luaj ose të kem një përvojë tjetër jetësore, e marr parasysh “.

Pavarësisht 43 vjeç, Buffon ende nuk duket i bindur se dëshiron të vërë dorezat, por lamtumira me ngjyrat Bianconeri tani është e sigurt , pas 19 sezonesh (ndërthurur me përvojën në PSG në 2018/19) si udhëheqës dhe protagonist absolute.

“Unë mendoj se kam dhënë gjithçka për Juve. Kam marrë gjithçka dhe më shumë se kaq. Ne kemi arritur në fund të një cikli dhe është e drejtë që dikush të heqë telashet”.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera