Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/psg_neymar_031020-seo.jpg

Neymar ka vetëm 2 javë kohëSipas gazetës franceze “L’equip”, PSG-ja i ka vënë ultimatum 2 javë Neymarit për rinovimin e kontratës e cila i skadon në vitin 2022.

Sipas zërave sulmuesi brazilian po mendon një rikthim tek skuadra e Barcelonës, por drejtuesve të PSG-së u ka sosur durimi duke i vënë një ultimatum për rinovimin Nejmarit, ultimatum i cili do te jetë deri para sfidës me Mançester Sitin për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve.

Zërat e largimit të Nejmar dhe Mbape janë bërë vërtet shqetësuese në skuadër teksa drejtuesit nuk duan që kjo çështje të ndikojë tek gjendja e skuadrës para sfidave të Champions-it.

Ekipi francez i ka ofruar Nejmarit një kontratë rinovimi deri në vitin 2027 pa rritje rroge, pasi pandemia ka prekur financat e klubit, në të kundërt francezët janë të gatshëm të negociojnë me Barcelonën për shitjen e tij, por vetë Nejmar është i paqartë për të ardhmen.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera