Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/psg_neymar_031020-seo.jpg

Nis operacioni për rikthimin e NeymarNeymar Jr kthehet në mënyrat e tij të vjetra dhe, kur dukej se telenovelat në lidhje me të ardhmen e tij kishin mbaruar, ato përsëri marrin forcë.

Gazeta ‘ARA’ raporton se agjenti i lojtarit i kishte përcjellë Joan Laportas dëshirën e brazilianit për t’u kthyer në Barça për t’u takuar me Messin.

‘Ney’ e kupton që Leo nuk do të lëvizë nga Barcelona, kështu që ai dëshiron të kthehet në ekipin e Barças për të shpëtuar partneritetin e tij magjik me atë.

Këtë të dielë, ‘El Chiringuito’ siguroi që ish-lojtari i Santosit do të ishte i gatshëm të duronte një sezon më shumë në Paris për të nënshkruar me Barçan falas në vitin 2022, në të cilën pikë përfundon kontrata e tij aktuale.

Pas informacionit nga ‘ARA’, ishte ‘Telefoot’ që dha detaje të paktit ekzistues midis Neymar dhe PSG-së.

Të dy palët ranë dakord mbi shifrat për rinovimin e brazilianit që nga janari, por situata tani ka ndryshuar dhe kontrata e re mbetet e nënshkruar, përcjellë KosovaPress.

Ylli brazilian supozon se Messi nuk do të luajë për PSG-në dhe heziton të rinovojë.

Aq sa që, sipas ‘El Chiringuito’, Neymar do të ishte i gatshëm të duronte edhe një vit në Paris pa rinovuar që të ishte në gjendje të nënshkruajë për Barçan falas në verën e vitit 2022.

Për të zbuluar nëse do të ishte një opsion i vlefshëm, mjedisi i sulmuesit ka kontaktuar Joan Laportan. Në rast të hedhjes poshtë të kësaj mundësie nga presidenti i Barças, Neymar do të vazhdojë të nënshkruajë rinovimin e tij me PSG-në.

Kur u duk se të gjitha dritat ishin drejtuar nga Haaland, Neymar është kthyer në skenë me përsëri.

Do të jetë e nevojshme të shohim se çfarë pozicioni do të mbaj Barcelona dhe nëse thashethemet në lidhje me dëshirën e brazilianit për t’u kthyer në Barça janë një realitet apo thjesht një strategji e ‘Ney’ në negociatat e tij me PSG-në.

Nëse Neymar refuzon të rinovojë, ekipi francez mund të detyrohet ta shesë sulmuesin këtë verë, pasi përndryshe ai mund të largohet në verën e vitit 2022 pa lënë një euro në arkat e klubit.

Të fundit

Distria Krasniqi fantastike, shpallet kampione e Evropës

Distria Krasniqi ka shkëlqyer në Kampionatin Evropian të xhudos që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Xhudistja pejane ka arritur që të fitoi medaljen e artë dhe të shpallet për herë t

Neymar ka vetëm 2 javë kohë

Sipas gazetës franceze “L’equip”, PSG-ja i ka vënë ultimatum 2 javë Neymarit për rinovimin e kontratës e cila i skadon në vitin 2022. Sipas zërave sulmuesi brazilian po mendon një rikth

Modric merr vendim për të ardhmen e tij

Real Madrid dhe Luka Modric do të vazhdojnë rrugën së bashku për të paktën një sezon më shumë. Të dy palët kanë rënë dakord për rinovimin e kontratës që do ta mbaje kroatin në klub

Formacionet zyrtare, Slavia Pragë – Arsenal: Xhaka nga minuta e parë

Slavia pret Arsenalin në ndeshjen kthyese të çerekfinales së Ligës së Evropës. Ndeshja e parë mes këtyre dy skuadrave ishte mbyllur baras 1-1 në Emirates dhe ndeshja kthyese pritet të jetë

Si do të jetë e ardhmja e Muriqit

Sulmuesi i Kosovës do t’i ketë edhe disa raste për t’u dëshmuar, në të kundërtën Lazio mund ta shesë atë Eksperienca e Vedat Muriqit në Lazio deri tash ka qenë zhgënjyese. Sulmuesi ko

Ku do të jetë e ardhmja e Lukaku

Romelu Lukaku e pranon se nuk e ka pritur një sukses të Interit këtë sezon. Sulmuesi foli për faqen e Instagramit ‘433’ në një lidhje direkte, ku edhe ka thënë disa fjalë për Scudetton.

Info Tjera