Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/12/inzaghi.jpg

Nuk ka Inter për Inzaghin, rinovon me LazionVijon valsi i pankinave në Serie A të Italisë. Së fundmi konfirmohet edhe një tjetër.

Presidenti i Lazio, Claudio Lotito, dhe Simone Inzaghi u takuan dje dhe arritën një marrëveshje për rinovimin e kontratës së trajnerit.

Pas takimit të nivelit të lartë (pasdite vonë, trajneri dhe presidenti shkuan në Villa San Sebastiano për të diskutuar) dhe darkës së përbashkët, Inzaghi vendosi të rinovojë kontratën me Lazio. Ajo do të skadonte këtë qershor.

Inzaghi dhe Lotito kanë arritur një marrëveshje edhe për tre sezone të tjera, me një pagë prej afro 2.2 milionë euro në sezon, plus bonuse.

Trajneri ka zgjatur kontratën e tij me bardhekaltrit deri në vitin 2024.

Përveç marrëveshjes ekonomike, kanë vendosur linja të përbashkëta edhe në planin teknik.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera