Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/ramos-2.jpg

Nuk ka qetësi për Sergio RamosKapiteni që i ka dhënë gjithçka Real Madridit, kapiteni që e ka bërë edhe me gjak fanellën e bardhë, sot mund të largohet nga “Santiago Bernabeu”.

Sergio Ramos është në vitin e fundit të kontratës me Realin dhe sipas mediave në Spanjë, nuk ka gjuhë të përbashkët për rinovimin e kontratës dhe duket se të gjitha rrugët e shtyjnë atë drejt largimit nga Madridi.

PSG është e interesuar që një kohë për 33-vjeçarin dhe do të bëjë gjithçka për ta marrë atë falas gjatë verës pasi Ramos do të ishte një njeri me vlera si në fushë, ashtu edhe jashtë saj, një kapiten i vërtetë. Tani ‘El Chiringuito’ raporton se edhe Jurgen Klopp është duke e monitoruar situatën e kapitenit të Los Blancos dhe do ta dëshironte atë në Liverpool.

Në shikim të parë duket e pabesueshme se do të ndodhë diçka e tillë, por duke e parë se Reali ka larguar legjenda si Raul Gonzalez, Iker Casillas e madje edhe Cristiano Ronaldo, nuk përjashtohet aspak mundësia që të largohet edhe Ramos.

Ramos deri më tani regjistron 666 paraqitje me fanellën e Realit, ka shënuar 100 gola.

Të fundit

Dembele ka shënuar një supergol ndaj Sevillës (Video)

Ousmane Dembele sapo ka shënuar një supergol për Barcelonën në ndeshjen ndaj Sevillas, duke ia kujtuar tifozëve se sa i talentuar është ai. Blaugranat mbyllen pjesën e parë të ndeshjes kthy

Klopp tregon objektivin në Premier League

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka mbajtur një konferencë për media para derbit me Chelseat që zhvillohet të enjtën. Klopp theksoi se skuadra e tij synon të jetë në top 4-she. “Para n

Manchester Unitedi i ofron 85 milionë euro për mbrojtësin e Real Madridit

Manchester Unitedi është i gatshëm ta derdhë një shumë të majme parash për qendërmbrojtësin e Real Madridit, Raphael Varane, sipas mediave spanjolle. Gjiganti i Premierligës Manchester Unit

Bastisje në zyrat e Barcelonës: Arrestohet ish-presidenti Bartomeu

Është arrestuar ish-presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, bashkë me shefin ekzekutiv të klubit, Oscar Grau dhe shefin për çështje ligjore, Roman Gomez Ponti, në lidhje me skandalin

Guardiola konfirmon transferimin e Garcias tek Barça

Menaxheri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka konfirmuar se Eric Garcia do jetë lojtar i Barcelonës. Eric Garcia do veshë fanellën e Barcelonës sezonin e ardhshëm, këtë e ka konfirmuar Pep G

Krerët e FBK-së ftohen në Kongresin e FIBA-s më 3 qershor

Federata Ndërkombëtare e Basketbollit (FIBA) ka bërë të ditur se do të organizojë Kongresin e saj të dytë Afatmesëm më 3 qershor 2021. “Duke pasur parasysh situatën aktuale me pandeminë

Info Tjera