Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/141_Khabib_Nurmagomedov.0.jpg

Nurmagomedov konfirmon kthimin në UFCKhabib Nurmagomedov do të zhvilojë sfidën e radhës në UFC, më 24 tetor kundër Justin Gaetje për titullin kampion në peshat e lehta.

Mirëpo atleti nga Dagestani, duke besuar në fitore, paralajmëroi se në sfidën e radhës do të takohet edhe me Sent Pierrin, një sfidë të cilën e konfirmoi edhe drejtuesi i UFC-së, Dana Uajt.

“E di se Konor kërkon një duel tjetër me Khabibin dhe kjo është një gjë të cilën e duam, por do të shohim  se di të shkojnë gjërat. E dua Khabibin dhe do të bëj gjithçka që këtë kërkojë,” ka thënë mes tjerash Uajt.

Sent Pierre një kohë ishte një ndër yjet më të mëdha në UFC, në peshat e mesme dhe te lehta, por nga viti 2013 ka zhvilluar vetëm një ndeshje.

Të fundit

Përplaset Fernando Alonso (Video)

Momente frike për Fernando Alonson në ditën e dytë të provave të lira në pistën e Indianapolis në pritje të garës që do të zhvillohet 23 gushtin e ardhshëm. Piloti spanjoll, i cili po p

Serena fiton perballjen familjare 

Serena Uiliams fitoi 2-1 ndaj motrës së saj më të madhe Venus Uilliams në turneun e Leksingtonit, që po zhvillohet në SHBA. Motra e vogël e familjes fitoi sfidën nr.31 mes tyre, duke udhëheq

Ballkani e konfirmon, Jetmir Topalli nënshkruan me Yeni Malatyaspor

Tashmë edhe është zyrtare, sulmuesi i Ballkanit të Suharekës, Jetmir Topalli do ta vazhdojë karrierën jashtë vendi. Siç njofton klubi i Ballkanit, Topalli ka arritur marrëveshje me skuadrën

‘Neymar dhe Mbappe në Paris përjetë’

Kualifikimi për në fazën gjysmëfinale bën me krahë presidentin e PSG, sheikun Nasser Al-Khelaifi. Pas sfidës kundër Atalanta, Al-Khelaifi foli për të ardhmen e dy xhevahireve të ekipit, Ney

Ekipi spanjoll shet të gjithë lojtarët

Valencia në krizë të thellë, të gjithë lojtarët në shitjeValencia ka vendosur në shitje të gjithë lojtarët e skuadrës, përjashtim Jose Gaya, shkaku i krizës së shkaktuar nga COVID-19.

Guardiola nuk ndalë blerjet

Skuadra e Manchestee City nuk ka ndërmend të ndalet në merkaton e verës. Pas blerjes së Natan Ake, trajneri Pep Guardiola, dëshiron edhe më tej të forcojë mbrojtjen, ndërsa zgjedhja e parë

Info Tjera