Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/12/ozil.jpg

Ozil i vendosur, do të luajë vetëm për FenerbahçeMesut Ozil do të luajë vetëm për Fenerbahce nëse ai shkon në Turqi. Kështu ka thënë menaxheri i tij të martën në mes të bisedave për transferimin e mesfushorit nga Anglia.

Në një intervistë me beIN Sports Turkey, Erkut Sogut tha se një lëvizje drejt Fenerbahce do të ishte një vendim i shkëlqyeshëm për fituesin e Kupës së Botës, por theksoi se asgjë nuk është finalizuar dhe do të ishte e gabuar të supozohej diçka në këto momente.

“Ozil nuk është një tifoz i thjeshtë i Fenerbahce zakonisht. Ai është një adhurues i madh i Kanarinëve të Verdhë. Sidoqoftë, para se dokumentet të nënshkruhen, asgjë nuk është e qartë. Edhe nëse arrijmë në një marrëveshje verbale para se të nënshkruhen kontratat, askush nuk mund të thotë se marrëveshja është bërë përfundimisht”, tha ai.

Ozil, një shtetas gjerman me origjinë turke, u bashkua me Arsenalin në 2013 pas tre sezonesh të suksesshme në gjigantët spanjollë të Real Madrid, ku ai ndihmoi Los Blancos të fitonin një titull në La Liga, një Kupë të Spanjës dhe një Super Kupë.

Me 44 gola dhe 77 asistime në 254 ndeshje në Angli, ai luajti një rol të rëndësishëm ku Topçinjtë (Arsenali) fituan katër trofe të Kupës FA dhe arritën në finalen e UEFA Europa League në një hark kohor prej gjashtë vjetësh.

I lënë jashtë skuadrave të këtij sezoni në Premier League dhe Europa League, Ozil nuk ka bërë një paraqitje për skuadrën londineze që nga marsi i kaluar.

Duke folur për gjendjen e tanishme të lojtarit, Sogut tha se nuk do t’i duhet kohë mesfushorit për të rikthyer formë.

Të fundit

Liverpool dorëzohet në luftën titull, Mane tregon synimin

Sadio Mane ka pranuar se mbrojtja e titullit në Ligën Premiere ka përfunduar, duke deklaruar se diferenca e pikëve midis Liverpoolit dhe Manchester Cityt është thjesht shumë e madhe për t’u

Manchester City në kërkim të fitores

Borussia Monchengladbach do të zhvillojë ndeshje kundër Manchester Cityt në stadiumin “Puskas Arena”, në kuadër të ndeshjes së parë të fazës së eliminatorëve. Kjo është hera e parë

Lewandowski golashënuesi i tretë më i mirë në Ligën e Kampionëve

Su lmuesi i Bayern Munich, Robert Lewandowski, është bërë golashënuesi i tretë më i mirë në historinë e Ligës së Kampionëve, pas golit që e shënoi në fitoren kundër Lazios të martën

Zhvillime të reja për të ardhmen e Mbappe

Sulmuesi francez Kylian Mbappe është i gatshëm ta firmos kontratën e re me Paris Saint-Germaini, por vetëm nëse ekipi nga Ligue 1 i plotëson kërkesat e tij. Kështu ka raportuar të martën e

David De Gea drejt largimit nga Manchester United

David De Gea duket se do të largohet nga Manchester United gjatë afatit kalimtar të verës. Portieri spanjoll nuk është më i paprekshëm te Djajtë e Kuq, pasi aty po ndjen presionin e Dean Hend

Reali pa sulmuesin kryesor ndaj Atalantës

Sulmuesi i Real Madrid, Karim Benzema, nuk do jetë i pranishëm në ndeshjen me Atalantan në kuadër të Ligës së Kampionëve. Sulmuesi francez, Karim Benzema, nuk do të udhëtojë me pjesën tje

Info Tjera