Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/EE56E83D-4FAD-4BDA-BF25-6C79AC9AEC65.png

Pajtim Kasami transferohet te klubi i njohur evropianPajtim Kasami ka nënshkruan me skuadrën e Basel me efekt të menjëhershëm, pasi ishte lojtar i lirë.

Mesfushori qendror 28-vjeçar, i cili luajti për herë të fundit për FC Sion, nënshkroi një kontratë me Baselin deri në fund të sezonit 2021/2022.

FC Basel është i kënaqur që ka nënshkruar me Pajtim Kasamin, një lojtar me përvojë ndërkombëtare dhe fizikisht i fortë që mund të përdoret në pozicione të ndryshme në sulm.

Kasami filloi karrierën e tij profesionale në AC Bellinzona në 2010, përpara se të kalonte në klubin e divizionit të parë italian US Palermo pas gjashtë muajsh e më pas provoi veten edhe në Premierligë.

Të fundit

O’Neal tregon si i shpenzoi një milion dollarë në një ditë

Legjenda e NBA, Shaquille O’Neal, e ka pranuar se nuk e kuptonte se si funksiononin taksat kur ai filloi të bënte shumë para në fillim të viteve ’90, gjë që e mësoi rrugës. Kur O’Neal n

Po flitet për një ribashkim të Guardiolas dhe Messit te Barcelona

Po flitet për një ribashkim të Guardiolas dhe Messit te Barcelona, trajneri katalunas flet për të ardhmen e tij. Pep Guardiola shihet si pjesë e projektit të kandidatit për president të Barce

Thellohet kriza me Covid-19 te skuadra e njohur italiane

Tre lojtarë të Lazios humbën seancën stërvitore këtë mëngjes dhe disa prej tyre treguan simptoma të coronavirusit Covid-19, pretendojnë raportet në Itali. Klubi nga kryeqyteti udhëtoi në

Shpërblehet Marash Kumbulla

Tjetër ndeshje, tjetër paraqitje pozitive për Marash Kumbullën. Nga 22 futbollistët në fushë në Olimpico, 20-vjeçari i Shqipërisë Kumbulla u vlerësua si i treti më i mirë kundër PFC CSK

Rikthehet kaosi në futbollin francez

Megjithëse dëshirat janë për vazhdimin e kampionateve të futbollit, realiteti është padyshim i ndryshëm, që futbolli të funksionojë normalisht, si në vendet e zhvilluara, po ashtu dhe në

Bashkimi fiton dramën në Prizren, Ylli fiton në Suharekë

Në palestrën e sportit në Prizren është zhvilluar ndeshje dramatike mes Bashkimit dhe Trepçës nga Mitrovica. Bashkimi ka shënuar fitore me mund të madh me rezultat 73:72 (27:15, 13:22, 15:19,

Info Tjera