Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/06/received_2701891213361587.jpeg

Pas 30 vitesh pritje, Liverpool shpallet kampion i AnglisëSkuadra e Klop u shpall sot kampione pasi Manchester City humbi përballë Chelsea 2 me 1.

Në Liverpool filloi festa menjëherë, ku tifozët dolën në rrugë për të festuar.

“Të kuqtë” prisnin të shpalleshin kampion në përballjen me Manchester City në fundjavë, por tashmë mund të nisin festën, sidomos pas frikës së kampionati mund të mbyllej nga pandemia e koronavirusit.

Ishte viti 1990 kur Liverpool u shpall kampion i Anglisë. Pas 30 vitesh “Të kuqtë” rikthehen në fronin e Anglisë, duke fituar Premiere League.

Shumë breza kaluan, nga Gerard dhe me radhë, por u desh Salah, Mane, Firmino, Van Dijk që të rikthenin te fitorja Liverpoolin.

Të fundit

Guardiola: Jemi gati të përballemi në CAS

Pep Guardiola është shumë optimist se CAS-i në Lozanë do të heqë dënimin e dhënë nga UEFA për dy vite përjashtim nga kompeticionet europiane. Ky dënim erdhi pas konstatimit të UEFA-s se

Valtteri Bottas fiton Grand Prix të Austrisë ndërsa Lewis Hamilton mbetet jashtë podiumit

 Valtteri Bottas, ka fituar garën e parë të stinorit në Formula 1, që është mbajtur sot në Red Bull Ring te Austrisë. Bottas ka startuar garën nga pozita e parë dhe përfundoi në atë

Sezoni i Formula 1 fillon sot – Austria Grand Prix 2020

 Gjithqka gati për fillimin e sezonit në Formula 1, i cili zhvillohet në Red Bull Ring në Spielberg nga ora 16.  Pas disa muajsh vonese për shkak të pandemisë, me pa durim është duk

Çdo lojtar i Liverpoolit pritet të marrë nga një medalje

Jurgen Klopp është gati të sigurojë që çdo anëtar i skuadrës së tij të marrë një medalje të fituesve të titullit të Ligës Premier.  Pasi të fitojnë titullin e parë të lig

Pas Hakimit, Interi tenton edhe David Alaban!

Pas Achraf Hakimit, Interi i Antonio Contes synon të bëjë një tjetër goditje të madhe në mbrojtje. SportMediaset zbulon se zikaltrit kanë nisur prej kohësh kontaktet me David Alaban, austriak

Atleti Fikret Shatri realizoi rrugëtimin sfidues 257 km

I stërlodhur dhe me e lot gëzimi dhe por tejet krenar në shpirt, atleti Fikret Shatri ka arritur tek sheshi Skënderbeu në Tiranë, duke realizuar rrugëtimin sfidues nga Prishtina për në Tiran

Info Tjera