Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/12/jetmir-topalli-1-e1609259064636.jpeg

Pas transferimit në Turqi, Jetmir Topalli me vlerë më të madhe se të gjithë futbollistët e SuperligësVlera e Jetmir Topallit është rritur ndjeshëm pas transferimit në Turqi, raporton Gazeta Olle.

Futbollisti i ri sa ishte pjesë e Ballkanit vlerësohej me çmimin 200 mijë euro, teksa së fundmi Transfermarkt e ka rivlerësuar duke i vendosur çmimin 500 mijë euro.

E me vlerën e re, Topalli i kalon për nga çmimi të gjithë futbollistët e Superligës së Kosovës.

Ai bëhet për 25 mijë euro më i shtrenjtë se Mici që vlenë 475 mijë euro, dhe për 50 mijë më i shtrenjtë se Simonovski i Feronikelit që kushton 450 mijë.

Topalli ka realizuar 4 gola në vetëm 281 minuta lojë, me një mesatare të frikshme prej 70 minutash për një gol të realizuar.

Të fundit

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Rashicës i bie vlera

Faqja e specializuar për transferimin e futbollistëve ‘Transfermarkt’ ka publikuar vlerat e rifreskuara për disa futbollistë. Milot Rashica vazhdon të ketë rënje të vlerës, nga 12 milion

Chelsea nis bisedimet për transferimin e Haaland

Chelsea dëshiron që të transferojë Erling Haalandin në këtë afat kalimtar veror. The Blues kanë filluar kontaktet me përfaqësuesit dhe duan t’i marrin shërbimet e tij. Sipas asaj që rapo

Wenger zbulon kombëtaren super favorite për Euro 2020

Ish-trajneri historik i Arsenal, Arsene Wenger, ka shpjeguar se cila kombëtare është favorite për Euro 2020 “Franca do të jetë super favorite për shumë arsye. Kryesorja është se ka fituar

​Conte nis bisedimet me disa skuadra nga ishulli

“Sky Sport” Italia tani raporton që Antonio Conte është në negociata të avancuara për t’u bërë menaxher i Tottenham Hotspur. Conte është një agjent i lirë pasi përfundoi kontratën

Çka po ndodh me Sergio Ramos?

Sergio Ramosi nuk mori pjesë në prezantimin e fanellave të reja të Real Madridit, që është një shenjë tjetër se ai është buzë largimit nga klubi. Real Madridi e shpalosi edhe zyrtarisht t

Info Tjera