Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/jose-mourinho-tottenham-2019-20_1cdt7gz9w6iqn1je0vdph8ucyl.jpg

Për dikë është e pabesueshme kalimi i Mous tek RomaRoma ka qenë protagonistja e ditës së martë.

Pas konfirmimit për ndarjen me trajnerin Fonseca në fundin e sezonit, ka ardhur edhe lajmi i bujshëm për trajnerin e ri.

Në ditët e kaluara është folur shumë për një marrëveshje pothuajse të sigurt me Maurizio Sarri-n, por klubi verdhekuq i ka befasuar të gjithë duke zyrtarizuar Jose Mourinho-n.

Një lajmërim që ka lënë pa fjalë edhe gazetarët e pranishëm në Sky Sport 24, veçanërisht ekspertin e merkatos Gianluca di Marzio.

Merkato është konfirmuar edhe këtë herë e paparashikueshme dhe goditja e Roma-s i ka shtangur të gjithë brenda dhe jashtë Italisë.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera