Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/12/laliga-1534239805985.jpg

Përballje e fortë Sevilla-VillarrealLa Liga spanjolle rikthehet sot me disa ndeshje interesante, në kuadër të programit të ditë së martë të xhiros së 16.

Ndeshja më interesante do t’i takojë Sevillas me Villarrealin.

Pas 13 xhirosh, Sevila ka arritur të regjistrojë shtatë fitore, dy barazime dhe katër humbje, kështu duke u pozicionuar në vendin e gjashtë, me gjithsej 23 pikë.

Kurse, skuadra e Villarrealit, janë duke kaluar nëpër një formë tejet të mirë, ku pas 15 ndeshjeve, pozicionohen të katërtit në tabelë, me gjashtë fitore, tetë barazime dhe vetëm një humbje, kështu duke arkëtuar 26 pikë.

Programin e plotë së bashku me orar të ndeshjeve e gjeni të bashkangjitur më poshtë.

17:00 Sevilla (6) – Villarreal (4) (Stadiumi Ramon Sanchez-Pizjuan)

19:15 Barcelona (5) – Eibar (17) (Stadiumi Camp Nou)

21:30 Cadiz CF (11) – Valladolid (18) (Stadiumi Nuevo Estadio Ramon de Carranza)

21:30 Levante (9) – Betis (15) (Stadiumi Estadi Ciutat de Valencia)

Të fundit

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Rashicës i bie vlera

Faqja e specializuar për transferimin e futbollistëve ‘Transfermarkt’ ka publikuar vlerat e rifreskuara për disa futbollistë. Milot Rashica vazhdon të ketë rënje të vlerës, nga 12 milion

Chelsea nis bisedimet për transferimin e Haaland

Chelsea dëshiron që të transferojë Erling Haalandin në këtë afat kalimtar veror. The Blues kanë filluar kontaktet me përfaqësuesit dhe duan t’i marrin shërbimet e tij. Sipas asaj që rapo

Wenger zbulon kombëtaren super favorite për Euro 2020

Ish-trajneri historik i Arsenal, Arsene Wenger, ka shpjeguar se cila kombëtare është favorite për Euro 2020 “Franca do të jetë super favorite për shumë arsye. Kryesorja është se ka fituar

​Conte nis bisedimet me disa skuadra nga ishulli

“Sky Sport” Italia tani raporton që Antonio Conte është në negociata të avancuara për t’u bërë menaxher i Tottenham Hotspur. Conte është një agjent i lirë pasi përfundoi kontratën

Info Tjera