Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/auto_162366344_129436399187274_1012526884213277856_n-780x4391619247862-1.jpg

Përballjet në Ligën e Parë të KosovësJava e 24-të në Ligën e Parë të Kosovës në futboll do të startojë sot me gjashtë sfida shumë interesante.

Në të dyja grupet, A dhe B do të zhvillohen nga tri ndeshje, ku ka përballje shumë të zjarrta, për inkuadrim në Superligë dhe për mbijetesë.

Lideri aktual i Grupit A, Dukagjini i Klinës është nikoqir i Onixit, derisa Istogu që së paku kërkon vendin e dytë në këtë grup pret skuadrën prizrenase A&N.

Ndeshja tjetër e këtij grupi zhvillohet mes dy skuadrave të mëdha, Lirisë dhe Trepçës.

Edhe në Grupin B na presin sfida shumë interesa,te ku veçohet dueli i dy skuadrave kryeqytetase Flamurtari – 2 Korriku.

Interesant pritet të jetë edhe në derbin e Anamoravës, ku Dardana përballet me Kikën, derisa Ulpiana pret KEK-un.

Liga e Parë e Kosovës – E shtune

Grupi A

Dukagjini – Onix
Istogu – A&N
Liria – Trepça

Grupi B

Flamurtari – 2 Korriku
Dardana – Kika
Ulpiana – KEK-u

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera